Czas zakończyć ten trudny  rok  zastrzykiem pozytywnej energii! Wspólnie wesprzyjmy medyków! Ludzi, którzy są  na pierwszej linii frontu w nierównej walce z koronawirusem. To właśnie w ich rękach leży nasze zdrowie! Czas okazać im naszą wdzięczność i szacunek.  Pokazać gestem, nie słowem, że jesteśmy z nimi! Dorzuć coś od siebie!

Koncert #DziękiMedykom odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18 na kanale youtube Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

O dobrą muzyczną atmosferę podczas wydarzenia zadbają fantastyczni artyści z okolic. Pojawią się: PostNatura, Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa!

Jednak nie chodzi tylko o rozrywkę, bo ten koncert ma wydźwięk charytatywny. Odbywa się z myślą o medykach i o lokalnej służbie zdrowia.

Jednak już teraz możesz wrzucić przysłowiową dychę, z myślą o lokalnych placówkach medycznych. Po to by ludzie, którzy w nich pracują, niekwestionowani bohaterowie 2020 roku mogli bezpiecznie wrócić do domu. W bieżącym roku życzenie komuś zdrowia nabrało zupełnie nowego wymiaru. Cały świat przekonał się, jak ono jest kruche i bezcenne. Tylko wspólnymi siłami, przestrzegając obowiązujących obostrzeń, wygramy z pandemią.

Jednak nie da się tego zrobić bez podstawowych środków ochrony osobistej, które obecnie są na wagę złota. Jeśli wszyscy dorzucimy coś na ten szczytny cel, uzbiera się pokaźna kwota!  Dzięki tym pieniądzom lekarze, pielęgniarki, ratownicy i inni przedstawi tej grupie zawodowej, którzy każdego dnia walczą o zdrowie Polaków, będą mogli spać spokojniej z perspektywą spędzenia świąt Bożego Narodzenia z najbliższą rodziną.

Cegiełki od darczyńców w niedalekiej przyszłości mogą w nieść ze sobą większe poczucie bezpieczeństwa i podarować medykom, choć odrobinę spokoju pod koniec tego trudnego roku. To najlepszy prezent, jaki możemy im podarować!

Olsztynianie połączmy siły dla służby zdrowia!

Słowami MOKu:

Skoro w tym roku Święta inne niż wszystkie, to i tradycyjny koncert przedsylwestrowy MOK Olsztyn musi odbyć się w nietradycyjnej formule. Uboższej? Przeciwnie, zasadniczo poszerzonej!30 grudnia muzyczną rozbiegówkę przed karnawałem rozkręcą online fantastyczni i nieprzyzwoicie zdolni lokalsi: PostNatura, Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa!  Nie będą to jednak zwykłe występy, żeby nóżka chodziła. Koncert #DziękiMedykom ma charakter wyjątkowy, bo dobroczynny. Chcemy, by stał się wyrazem ogromnego szacunku olsztyńskiego środowiska kulturalnego i naszego wspólnego podziękowania regionalnym pracownikom ochrony zdrowia, niezmordowanym bohaterom ostatnich trudnych miesięcy. Dlatego koncertowi będzie towarzyszyła zbiórka finansowa na rzecz olsztyńskich placówek medycznych.
Przeczytaj więcej na stronie wydarzenia.

#DziękiMedykom