Mała wojowniczka Laura ma szanse stanąć na własne nogi. Przez całe życie sześciolatka, cierpiąca na dysplazję i zwichnięcie stawów biodrowych nie zrobiła ani jednego kroku. Nawet najmniejsza próba pionizacji sprawia jej niewyobrażalny ból.

Laurka przyszła na świat w ciężkiej zamartwicy. Stwierdzono u niej encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, niedowład czterokończynowy i wzmożone napięcie mięśniowe. Przynajmniej raz w miesiącu musi być hospitalizowana, ze względu na konieczność wymieniany rurki tracheotomijnej, która pozwala jej oddychać. Do tego dochodzi codzienna rehabilitacja i masaże, bez których jej nogi i ręce boleśnie się przykurczają.

Dziewczynka nie może samodzielnie jeść. Specjalny sprzęt – PEG dostarcza pokarm bezpośrednio do jej małego ciałka. Jest jednak światło w tunelu,w przyszłości jest szansa, aby mała sama odżywiała się. Wymaga to jednak ogromu pracy na specjalnych turnusach rehabilitacyjnych i podczas wielu godzin wyczerpuącej dziewczynkę fizjoterapii.

Dzięki wsparciu Fundacji „Przyszłosć dla Dzieci”, Laura wraz z mamą i babcią  mogła pojechać na konsultację do Paley European Institute w Warszawie. Tam dr Feldman zapalił światełko nadziei. Laurka została zakwalifikowana do operacji bioder,dzięki której dziewczynka ma szansę stanąć na własne nogi, ale przede wszystkim rozpocząć życie bez bólu. Przed małą kolejne badania sprawnosci jej mózgu. Istnieje szansa, aby Laura mogła postawić pierwsze kroki.

Informacja dla darczyńców z zagranicy:

Darowizny trzeba przesyłać na zagraniczne konto  fundacji:
BAN: PL22 1240 1590 1978 0010 1541 4293 SWIFT: PKOPPLPW
w tytule przelewu należy wpisać:

,,wsparcie zbiórki Laury Obrębskiej”

 

Masz moc! Możesz pomóc Laurze w tej trudnej walce o dzieciństwo bez bólu!

280 tys zł to ogromna kwota, to pieniądze które dadzą Laurze szansę na lepsze jutro.

Wspólnymi siłami możemy pomóc dziewczynce stanąć na własnych nogach!