Podczas gdy większość z Nas powoli zaczyna myśleć o wiośnie, Natalka już myśli o tym, co będzie jesienią – tak bardzo chciałaby mieć siły, by zasiąść w szkolnej ławce. Ty możesz jej pomóc!

Natalka z Morąga wie jak to jest, gdy wszystko leci z rąk

 

Ta wesoła, odważną dziewczynka i chce podbijać świat! Ale jak podbijać świat, gdy wszystko leci z rąk? Gdy podczas zwykłego spaceru nogi odmawiają posłuszeństwa i nawet niewinna próba podskoku może się skończyć upadkiem? Wyobrażacie sobie jak to jest, gdy chęci macie wielkie, ale wasze ciało Was nie słucha? Natalka od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością sprzężoną, stwierdzono u niej opóźniony rozwój psychoruchowy i obniżone napięcie mięśniowe. Na co dzień stawia też czoła przewlekłej limfocytozie, a astygmatyzm zamienia jej codzienność w zawiły tor przeszkód.Natalka stara się z ufnością patrzeć w przyszłość, ale szarpią nią różne emocje. Jej życie to również ciągła walka o panowanie nad nimi. Jakże bezcenna jest tu pomoc psychologa..

Jej rówieśnicy będą odpoczywać, ona będzie ciężko pracować

 

 

Natalia Dłuska potrzebuje rehabilitacja

 

Ta dzielna dziewczynka innej rzeczywistości niż ta rehabilitacyjna w zasadzie nie pamięta. Od najmłodszych lat wraz z kochającymi ją i wspierającymi rodzicami przedziera się przez różne formy leczenia i usprawniania. Jej życie to setki godzin trudnych i często bardzo kosztownych ćwiczeń.

Mała nie poddaje się, nie poddają się także jej rodzice. Ale czasami najzwyczajniej w świecie nie mają już środków, by dalej wspierać swoje dziecko dalej. Teraz szybko muszą zebrać 20 tysięcy, a Ty możesz im w tym pomóc.

Obecnie Natalka – choć niczego innego bardziej nie pragnie – nie jest jeszcze gotowa, by zasiąść w szkolnej ławce.

 

Aby było to możliwe, jej rehabilitacja musi jeszcze bardziej przyspieszyć.W związku z tym – plany na najbliższe wakacje są bardzo ambitne. Gdy jedni będą odpoczywać, ta kilkulatka będzie ciężko pracować.

Lipiec: Natalka jedzie do Ameryki pod Olsztynkiem, by dzielnie ćwiczyć podczas pobytu terapeutycznego.

Sierpień: dziewczynka wybiera się do Warszawy, by przejść kolejny etap terapii w Międzynarodowym Instytucie dr Svetlany Masgutovej.

Nie dajmy jej tego odebrać, nie dajmy jej odebrać jej marzeń. Te pieniądze muszą się znaleźć!

 

Dodaj sił Natalce

 

Podopieczna z morąga wytrwale ćwiczy, ta zbiórka jest dla niej

 

Po to by Natalka mogła iść do szkoły i zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia – wpłać na zbiórkę tyle ile możesz.

Dzięki darczyńcom takim jak TY – Natalka wreszcie okiełzna problemy z koordynacją ruchową. Uwierzy w siebie, a chodzenie do szkoły będzie dla niej po prostu normą, a nie przywilejem.

Natalka i jej rodzina już wiedza, że opóźnienie rozwoju to nie wyrok, tylko przeszkoda, którą może pokonać. Uwierz w to również! Uwierz też w to, że realnie możesz wpłynąć na jej los.

Kibicuj Natalce razem z nami. Dzięki naszej pomocy, w przyszłym roku, 1. września dziewczynka pójdzie do szkoły z wymarzonym tornistrem, gotowa do działania. Będzie mogła prawidłowo się rozwijać i bawić się z rówieśnikami. A za kilkanaście lat, wkroczy w dorosłość z podniesioną głową. Ty również możesz być współtwórcą tego sukcesu.

Zajrzyj na grupę licytacyjną Natalki na facebooku. Może znajdziesz tam dla siebie jakiś skarb?

Pokaż, że Masz Moc!

Możesz też przekazać darowiznę wpłacając na konto: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517, wpisując w tytule wpłaty „Natalia Dłuska”.