Jedni marzą o nowym rowerze inni o pięknej lalce, a pięcioletnia Kornelka marzy, aby móc bez trudu wyprostować ręce, bez bólu wykonać podstawowe figury na zajęciach baletu. Dziewczynka każdego dnia walczy o sprawność, a szansa na lepsze życie jest blisko, potrzebuje wsparcia dobrych ludzi. Pomóż Kornelce zawalczyć o sprawność.

 

Diagnoza, walka, szansa

Siedem miesięcy po narodzinach Kornelii diagnoza za diagnozą niszczyła beztroski obraz rodziny. Wady układu kostnego, w tym: zrośnięte żebra, nierówne łopatki, niewytworzone bądź źle wytworzone kręgi, to jedne z licznych schorzeń dziewczynki. Wiele pracy, wyrzeczeń i trudu kosztuje Kornelkę codzienna  walka o sprawność. Kilka razy w tygodniu rehabilituje się prywatnie, ponieważ turnusy na NFZ nie wystarczają. Jest pod stałą opieką specjalistów ortopedii w Białymstoku. Rodzice długo szukali specjalisty, który podjąłby się operacji wysoko ustawionej łopatki. Optymalny wiek na korekcję tego typu wady to 5-7 lat, dlatego czas jest tu na wagę złota.Skomplikowanej korekty ostatecznie podejmą się lekarze z Krakowa.

 

Wsparcie rodziny najważniejsze

Na każdym kroku Kornelia otrzymuje od najbliższej rodziny ogrom wsparcia, a największe od siostry bliźniaczki, która dodaje jej otuchy. Dziewczynki są nierozłączne, obie pełne pasji, mają wiele zainteresowań, jednak nie każda z nich może w pełni korzystać z uroków dzieciństwa. Liczne wady postawy ograniczają Kornelce ruch, nie może całkowicie wyprostować ręki.

Kornelia i Michalina

Operacja łopatki – szansa na sprawność

Wysokie ustawienie łopatki, czyli choroba Sprengla powoduje ograniczenia ruchomości stawu barkowego. Porównując zdjęcia Kornelii sprzed roku i dzisiejsze widać pogarszanie się zakresu ruchu, co więcej choroba będzie z wiekiem się pogłębiać wywołując kolejne deformacje w obrębie klatki i pogłębiając skoliozę.Jedynym rozwiązaniem  jest operacja.

Baletnica

 

Droga do spełnienia marzeń

Kornelkę czeka długa droga do spełnienia marzeń. Kwalifikacje do operacji ma już za sobą, teraz potrzebuje funduszy na opłacenie jej. Pobyt w szpitalu w związku z operacją potrwa kilka dni, później przez 5 tygodni Kornelia będzie zmuszona nosić specjalną kamizelkę, a następnie czeka ją jeszcze długa rehabilitacja, a w przyszłości być może kolejne operacje.

 

Marzenia Korneli o zostaniu baletnicą są w zasięgu ręki, to też marzenie o normalnym funkcjonowaniu takim, jakie wiodą jej rówieśnicy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie, dołączcie do zbiórki i zaproście znajomych. Z Waszą pomocą, zmienimy świat małej dziewczynki. Mamy w sobie wielką moc, to od nas zależy, jak ją wykorzystamy. 😉