Życie małej Nadii to ciągła walka o lepszą przyszłość. Pojawiła się na świecie jako zdrowe dziecko, wyczekana córeczka. W 6 miesiącu jej życia diagnoza za diagnozą burzyły spokojne życie rodziny. Nadia zmaga się z wieloma chorobami, a jedyną szansą na zdrową przyszłość jest rehabilitacja i specjalna terapia, dzięki której dziewczynka zawalczy o zdrowie. Pomóż Nadii ze spokojem spojrzeć w przyszłość. Wesprzyj zbiórkę i uratuj świat małej dziewczynki, masz w sobie MOC!

Choroba ma wiele oblicz

Nadia zmaga się z wieloma chorobami i każda z nich ma inne oblicze. Padaczka, nietolerancja glukozy, astma oskrzelowa, niepełnosprawność psychoruchowa, to jedne z wielu chorób, które nie pozwalają dziewczynce prawidłowo się rozwijać. Po wielu latach szukania przyczyn wszystkich chorób u Nadii zdiagnozowano bardzo poważną chorobę genetyczną „Deficyt 5 kompleksu mitochondrialnego” który odpowiada za wszystkie oblicza schorzeń 9-latki.

Nadia z mamą

Samotność w walce z chorobami

Samotność boli dużo bardziej jeśli musimy zmagać się z chorobami dziecka. Nadia z mamą tworzą dwuosobową rodzinę. Choć wokół siebie mają wielu życzliwych i wspierających przyjaciół, rodzinę i tatę Nadii którzy pomagają im z całych sił, to czasami zwyczajnie brakuje im sił na dalszą walkę. Pani Wioletta, mama Nadii jest bardzo zaangażowana w leczenie córki, tak jak każdy rodzic oddałaby wszytko, by najukochańsza córeczka mogła cieszyć się dzieciństwem. Samotnie wychowująca mama nie ma łatwo, jednak cel dopinguje ją do działania.

Nadia lekiNadia na rehabilitacji

Przezwyciężyć chorobę, zawalczyć o przyszłość!

Nadia, by przezwyciężyć chorobę i zawalczyć o lepszą przyszłość każdego dnia nieustannie pokonuje szczyty swoich możliwości. Codzienna rehabilitacja i terapia, spowalnia rozwój choroby i pozwala jej nabywać nowe umiejętności. Walka o przyszłość nie jest łatwa, dziewczynka jest pod opieką wielu specjalistów. Nurogenetyk kontroluje rozwój choroby i zleca terapie, które nie pozwalają schorzeniu wyniszczać organizm. Dziewczynka zaczyna dzień wczesnym rankiem przyjmując zestaw leków, później przygotowuje się do szkoły, do której jedzie specjalnym busem ze Szczytna do Olsztyna. W szkole oprócz podstawowych lekcji, uczęszcza na terapie i rehabilitacje. Po zajęciach Nadia korzysta z dodatkowych rehabilitacji i dopiero późnym wieczorem wraca do domu.

Nadia WolontariuszkaNadia zbiera do puszki

Pomagała dzieciom teraz pomóżmy jej!

Nadia od wielu lat wraz z mamą działa prężnie jako wolontariuszka Fundacji. Pomaga dzieciom, biorąc udział w przeróżnych akcjach charytatywnych, teraz my pomożemy jej! Aby życie małej bohaterki było łatwiejsze, potrzebuje ciągłej opieki specjalistów, specjalistycznych sprzętów, rehabilitacji i terapii. Podczas ostatniej wizyty lekarz prowadząca zleciła Nadii specjalna terapie Neuroflow, która ma za zadanie usprawnić przetwarzanie słuchowe. Dzięki czemu Nadia będzie więcej rozumieć i przyswajać nowe umiejętności. Terapia otworzy jej drzwi do świata, który dotychczas był niedostępny. Dziewczynka daje z siebie wszystko każdego dnia, walcząc o zdrowie, a efekty widać natychmiast. Zapewnienie specjalistycznej pochłania budżet dwuosobowej rodziny, dlatego potrzebują naszej pomocy.

Wspólnie możemy pomóc Nadii zatrzymać postępy choroby. Im wcześniej zadziałają na nią terapie i rehabilitacje, tym lepiej. Nasze wsparcie to szansa Nadii na lepszą przyszłość. Pokażmy swoją MOC, tak jak nie raz nasza mała bohaterka ją pokazała, wspierając fundacyjne koleżanki i kolegów.