Niewiarygodne, to już osiemnaście lat – Zuzia niezmiennie ma jedno marzenie, chce pojechać na turnusy!

To niewiarygodne jak ten czas szybko mija. Zuzia kończy w tym roku osiemnaście lat! Już wkracza w dorosłość, a dopiero niedawno była małą dziewczynką. Z tym etapem wiąże się wiele wyzwań,  nie tylko takie, z którymi zmaga się zwyczajna nastolatka. Od teraz jej walka z chorobami będzie coraz trudniejsza, a dalej potrzebuje żmudnej rehabilitacji i ćwiczeń, by móc żyć tak jak inni. Pomóżmy Zuzi pojechać na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, gdzie ma stały kontakt ze swoimi ukochanymi końmi, dostęp do specjalistów i sprzętów, gdzie pokona ograniczenia, które stawia jej choroba. Osiemnastka to wyjątkowa uroczystość jedni marzą o super samochodzie, inni o podróżach, a Zuzia marzy o byciu zdrową. Dołącz do zbiórki i spełnij niezwykłe marzenie nastolatki!

Osiemnaście lat minęło jak jeden dzień…

 

Zuzia Januszewska bardzo chce jechać na turnusy, pomóż jej!

Osiemnaście lat minęło, a my pamiętamy jak w wieku 6 lat, w progach fundacji zawitała mała Zuzia. Wiele lat minęło, wiele też się wydarzyło. Na świat przyszła z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa, następnie zdiagnozowano u niej również poważną wadę stóp, a ostatnio także cukrzycę. A największy cios przyszedł w 2008 roku. Diagnoza: nowotwór – chłoniak anaplastyczny z dużych komórek.

 

-To było już jak cios w samo serce. Aż niemożliwym się zdawało, żeby córkę, która od chwili pierwszego oddechu musiała walczyć o każdy „normalny dzień”, córkę, która i tak była pod stałą opieką lekarzy specjalistów, dopadło jeszcze coś tak strasznego – opowiada pani Ula, mama – już teraz – wspaniałej nastolatki.

Rozpoczęła się wielka ponad półroczna batalia o życie wtedy jeszcze malutkiej Zuzi. Chemia, szpitale, sterty leków. Mała dziewczynka, a wielka wojowniczka wyszła wtedy z tego obronną ręką.

Osiemnaście lat minęło, ale choroby nie znikają z dnia na dzień, Zuza dalej walczy.

 

 

Walka, pasja i dążenie do celu

Codzienna walka zahartowała Zuzę, postanowiła, że wózek nie będzie jej ograniczał w dążeniu do celu. Zaczęła spełniać swoje pasje i tak właśnie pokazała, że jest mistrzynią nie tylko w pokonywaniu strasznych chorób, w 2014 zajęła V miejsce w mistrzostwach Polski w szermierce na wózku, a w 2015 podczas spartakiady organizowanej przez fundację FAR zajęła II miejsce, to była wspaniała przygoda życiowa.

 

Dziś dorastającą dziewczynę pociągają już trochę inne pasje. Uwielbia piec i gotować. Kocha konie. Niestety na co dzień – ze względu na to, że na miejscu nie ma specjalistów, którzy zajmowaliby się pracą z ludźmi z całościowym niedowładem; nie ma kogoś, kto mógłby ją na koniu stabilnie umieścić – kontakt z tymi zwierzętami ma ograniczony. Dlatego zawsze z wielką niecierpliwością czeka na te coroczne turnusy – tam jest w stanie realizować swoje marzenia o jeździe. Aż ciężko ją ściągnąć z padoku.

Turnusy to wspaniały prezent dla Zuzi – wspaniałej dziewczyny

Jak wspaniałą osobą jest Zuzia, opowie każdy, kto choć raz się z nią spotkał. Opowie o jej otwartości i pasji życia. Opowie o jej miłości do koni. I patrząc na nią, nawet nikt się nie domyśli, ile za tą pogodną buzią stoi dramatycznych przeżyć. Mimo wszystko rozpościera wokół siebie dobrą aurę, a przyjaciele lgną do jej dobrej energii. Gdzie tylko jest potrzebna pomoc – tam nie może jej zabraknąć. Kwestuje z puszką na rzecz naszej fundacji Przyszłość dla Dzieci, inicjuje kampanie pomocowe dzieciom walczącym z chorobami, przekazuje własnoręcznie wykonane plastyczne prace na rzecz Ukrainy, angażuje się też w pomoc schroniskowym zwierzętom.

 

 

Ale teraz przychodzi chwila, że trzeba pomóc jej. Dlatego chcemy podarować Zuzi wspaniały prezent na osiemnastkę.

Turnus w Zabajce, nie w  bajce

Turnus w Zabajce, ośrodku, który jest w pełni przystosowany do pomocy takim bohaterom jak Zuzia, trwa dwa tygodnie. Codziennie odbywają się ćwiczenia i terapie, w skład których wchodzi m.in.: fizjoterapii, hipoterapia, terapia funkcjonalna, dogoterapia, psycholog i wiele innych.
Koszt turnusu w tym roku wzrósł do 8 800 zł, Ale w tym roku Zuza chciałaby skorzystać z 2 turnusów, czyli na same turnusy potrzebuje aż 17 600 zł.  Do tego koszt rehabilitacji do momentu aż Zuzia pojedzie na turnus.

To jak dołączasz do zbiórki  i pomożesz spełnić urodzinowe marzenie Zuzi?

 

Pokaż swoją MOC, wpłać darowiznę i zaproś innych do pomagania!

Możesz też przekazać darowiznę wpłacając na konto: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517, wpisując w tytule wpłaty „Zuzanna Januszewska”.