W najbliższy czwartek, 29.04  zespół specjalistów z gabinetu dentystycznego Alfa Dental w Olsztynie, przeprowadzi przegląd dentystyczny małych bohaterów Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”! Zdrowe zęby to przyszłość dzieci! Aby odczarować stres związany z wizytą w gabinecie stomatologicznym, fundacyjne maluchy czeka ogrom niespodzianek i fachowa opieka.


–Podopieczni fundacji, mają za sobą wiele przeżyć, nie koniecznie przyjemnych. Takie akcje adaptacyjne, mają ogromny wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa. Cieszymy się ze współpracy  z Alfa Dental.  Wspólnymi siłami pomożemy małym bohaterom w dążeniu do zdrowej przyszłości.- mówi Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji Przyszłość dla Dzieci”

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Piękny uśmiech to nie tylko aspekt estetyczny, ale także przede wszystkim zdrowotny. Wizyta u stomatologa u większości osób wywołuje nieprzyjemne ściskanie żołądka. Odgłos narzędzi, charakterystyczny zapach, przyprawiają niekiedy o gęsią skórkę.  Mali bohaterowie mimo niemal codziennego widoku lekarzy i ich troskliwej opieki w pamięci mają zazwyczaj ból związany z zabiegami, czy częstym pobieraniem krwi. Aby obalić mity w związku z  wizytą u stomatologa. Specjaliści Alfa Dental, w pełni zadbają o fundacyjne maluchy i przegonią straszne wyobrażenia.

Zęby to przyszłość!

Nie każdy wie, że schorzenia takie jak: cukrzyca, choroby serca oraz problemy z kręgosłupem, stany zapalne zatok i wiele innych. Swój początek biorą z zepsutych zębów. Mali podopieczni zmagają się z wieloma chorobami i zaburzeniami. Dlatego też dbanie o zęby stanowi nieodłączny element ich walki o zdrową przyszłość. – Zdrowe zęby to przyszłość. Bardzo mało ludzi zdaje sobie sprawę, że błahe zęby mają  wpływ na  ogólny dobrostan organizmu. Próchnica może być przyczyną zaburzeń poziomu cukru, a złogi kamienia nazębnego, stanowią pożywkę dla bakterii, powodując stany zapalne przyzębia.– tłumaczy Dr n.med. Anna Dudzińska-Filkiewicz.  

Ważne jest bezpieczeństwo

W przeglądzie udział weźmie 10-cioro małych bohaterów, a część z nich objęta zostanie całoroczną opieką gabinetu Alfa Dental. Stomatolodzy, tworząc akcje, zadbają o każdy szczegół, tak aby dziecko mogło się zaadaptować i przyzwyczaić do następnych wizyt i leczenia. –Przede wszystkim, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dbając o zdrowie naszych małych pacjentów i swoje, każdy uczestnik przejdzie przez kabinę z czarodziejską mgiełką, która ma za zadanie wyzbyć się wszystkich bakterii. Następnie przygotowaliśmy dzieciom szereg atrakcji, tak aby poczuły się jak najbardziej komfortowo.- opowiada Pani Doktor.

Adaptacja

W ramach adaptacji na początku każde dziecko zostanie oprowadzone po recepcji. Tam czekać będzie na nie zimny napój, a także tablety z grami i bajkami, które umilą czekanie na swoją kolej. W gabinecie mały pacjent zapozna się ze sprzętami. Lekarze opowiedzą o przebiegu przeglądu, następnie na suficie pojawi się ulubiona bajka malucha. Wówczas ze spokojem będzie można przejrzeć ząbki i sprawdzić, które z nich wymagają dalszego leczenia. Na koniec dzielni bohaterowie otrzymają prezent niespodziankę, który kojarzyć się będzie im z miłą wizytą u stomatologa. Dzieci mają do dyspozycji 3 gabinety na wyłączność w trakcie wydarzenia. To dodatkowy aspekt, który pozwoli na bezpieczny i bezstresowy przebieg przeglądu.

Profilaktyka jest ważna! Zobacz inne przeglądy które organizujemy!

Zgrany zespół specjalistów

Stomatolodzy z gabinetu, w którym przeprowadzony będzie przegląd fundacyjnych dzieci, to  specjaliści z różnych dziedzin stomatologii. Większość z nich pracuje w olsztyńskich szpitalach. –Tworzymy zgraną zespół, złożony z wielu specjalistów, między innymi od chirurgii szczękowej, czy protetyki. Dodatkowo każdy pacjent, zanim dojdzie do poważnych zabiegów, odwiedza Panie Higienistki, które odpowiadają za profilaktykę. Wyjaśniają jak w prawidłowy sposób myć zęby, czy jakich szczoteczek używać, a także przeprowadzają zabiegi oczyszczania z kamienia, fluoryzacji itp.– opowiada Dr n.med. Anna Dudzińska-Filkiewicz. Pracując w szpitalu, lekarze mają styczność z różnymi pacjentami. Ogrom doświadczenia pomoże w dotarciu do dzieci, które świat odbierają w zupełnie inny sposób niż ich rówieśnicy. 

Zespół Alfa Dental

Dobre podejście

Pacjenci Alfa Dental również zmagają się z różnymi schorzeniami. Ważne jest szerokie podejście, które uwzględnia wpływ każdego czynnika na stan uzębienia. –Współpracujemy z fizjoterapeutą przy chorobach stawów skroniowo- żuchwowych, dając ukojenie nadwyrężonym od stresu mięśniom. Konsultacje z laryngologiem są wymagane w przypadku zaburzeń snu. Dzięki takiemu podejściu mamy pełny obraz jak rozplanować leczenie.– dodaje Pani Doktor. Bez wątpliwości będąc pod opieką lekarzy z dobrym podejściem, to będzie przegląd dentystyczny na najwyższym poziomie. –Podopieczni fundacji, mają za sobą wiele przeżyć, nie koniecznie przyjemnych. Takie akcje adaptacyjne, mają ogromny wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa. Cieszymy się ze współpracy  z Alfa Dental.  Wspólnymi siłami pomożemy małym bohaterom w dążeniu do zdrowej przyszłości.- tłumaczy Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji Przyszłość dla Dzieci”

Anna Ciborowska

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU