Adrenalina, fajna atmosfera i mnóstwo biegaczy, którzy chcieli pomóc. To była cudowna impreza! — tak Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający fundacją „Przyszłość dla Dzieci” wspomina ubiegłoroczną akcję Kilometry Pomocy. I dodaje: — Liczę na to, że w tym roku też uda się wybiegać , wychodzić lub wyjeździć na rowerze sprzęt dla szpitala.

O co chodzi w akcji? Zasady są proste: uczestnicy mogą pokonać dowolny dystans, a za każdy kilometr zapłaci Michelin. Zebrane pieniądze trafią do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Dzięki nim najmłodsi pacjenci doczekają się ultrasonografu. — Będzie można szybciej zbadać dzieci z całego regionu — ma nadzieję Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Już w sobotę (23.09) znów będzie okazja, żeby o sprzęt powalczyć. Na Plaży Miejskiej na uczestników imprezy czekają cztery konkurencje: rajd rowerowy dorosłych, bieg dla dorosłych i młodzieży oraz bieg dla dzieci, a także marsz nordic walking. A oprócz tego cała moc atrakcji przygotowanych przez firmę Michelin: muzyczna strefa kibica, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, pneumatyczny tor zabaw oraz animacje. Zostanie także rozegrany turniej siatkówki plażowej. W namiocie Szpitala Dziecięcego będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

Finał o godzinie 14.45 uświetni koncert Margaret.

Partnerem akcji jest fundacja „Przyszłość Dla Dzieci”, która od lat współpracuje z Michelin przy akcjach na rzecz Szpitala Dziecięcego. Start imprezy o godzinie 10. Udział w imprezie jest bezpłatny.
at
Źródło „Gazeta Olsztyńska”