Wtorek, 26 maja 2020

Aleksandra  Tuczyńska

Podziel się:

Aleksandra Tuczyńska

9 lat / Olsztyn

Ola to pogodna i uśmiechnięta dziewczynka, która wiele bolesnych przejść ma już za sobą. Urodziła się jako wcześniak w maju 2010 roku. Niedotlenienie ośrodkowego układu nerwowego podczas porodu spowodowało mózgowe porażenie dziecięce. W praktyce objawia się to dużymi problemami ze wzrokiem i koncentracją.

Ola swoim uśmiechem przyciąga do siebie ludzi, jest bardzo kontaktowa. Lubi towarzystwo zwierząt, w szczególności psów. Przyjemność sprawia jej oglądanie książeczek, czytanie i zabawy z wykorzystaniem piłki.

Rodzicom Oli trudno jest sfinansować kosztowną rehabilitację dziewczynki. Aby mogła stać się bardziej samodzielna potrzebuje rehabilitacji, która jest jej niezbędna do życia niemal tak jak powietrze. Głównie chodzi o ćwiczenia z zakresu ruchu, usprawniania zmysłów, sfery poznawczej i mowy. Rodzice starają się jak mogą i u dziewczynki widać drobne postępy.

Obecnie dzieki terapii i stymulacji rowoju Ola m.in. zaczęła samodzielnie jeść posiłki, stawać na nogi przy meblach. Nadal jednak nie potrafi chodzić, choć ma ogromny potencjał i chęci. Niezbędna jest ciągła rehabilitacja i stymulacja rozwoju Oli oraz pomoc specjalisów.

Pomóż w leczeniu Oli:
http://www.siepomaga.pl/f/przyszloscdladzieci/c/506/


Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Aleksandra Tuczyńska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!