Czwartek, 27 czerwca 2019

Dawid Affelt

Podziel się:

Dawid Affelt

17 lat

Dawid urodził się z Zespołem Downa, który ogranicza jego codzienne życie. Cierpi na szereg schorzeń z tym związanych: niedoczynność tarczycy. krótkowzroczność, astygmatyzm, słabe napięcie mięśniowe, zaburzenia równowagi, opóźnienie psycho-ruchowe. Chłopiec ma również dużą wadę wzroku i wymaga częstej wymiany szkieł, które są bardzo drogie.

W 2008 roku zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, obecnie chłopiec jest w stanie remisji po zakończonej 2 letniej chemioterapii. Nadal jednak przyjmuje wiele lekarstw, które sporo kosztują.

Ma znacznie osłabiony układ odpornościowy, bardzo często choruje i łapie różne infekcje. Jest pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów: hematologa, endokrynologa, okulisty, ortopedy, alergologa, immunologa oraz innych specjalistycznych poradni w odległych o 100 km miastach.

Chłopiec wymaga też stałej specjalistycznej rehabilitacji psychoruchowej, terapii sensorycznej, logopedycznej, pedagogicznej, dogoterapii oraz hipoterapii. Koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to około 5 tys zł.

Leczenie i rehabilitacja Dawidka wymaga ogromnych nakładów finansowych, których mama chłopca nie posiada.

Dawid pomimo wszelkich przeciwności losu, jest radosnym i ciekawym świata chłopcem. Poprzez intensywną rehabilitację może w przyszłości osiągnąć samodzielność.

"Wychowuje syna sama, utrzymujemy się tylko z zasiłków z GOPS-u oraz alimentów z funduszu. Bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe, przekazanie choćby symbolicznej złotówki na subkonto synka" - pisze mama Dawida.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Dawid Affelt.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!