Poniedziałek, 25 maja 2020

Justyna Olewniczak

Podziel się:

Justyna Olewniczak

11 lat / Szczytno

Pierwsze miesiące po urodzeniu się Justynki nie wskazywały na to, że dzieje się coś niedobrego. Urodziła się jako wcześniak ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Rodzice jeździli z córką na rehabilitacje które dawały widoczne efekty.

Kiedy dziewczynka miała 9 miesięcy dostała ataków padaczki i trafiła na oddział neurologii w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Diagnoza była jak wyrok - Zespół Westa i mózgowe porażenie dziecięce. Od tamtej pory dziewczynka jest pod kontrolą neurologiczną, ortopedyczną, rehabilitacyjną.

Jedną operację ma już za sobą, ponieważ miała stopy końsko - szpotawe oraz podwichnięte biodro. Justyna ma również problemy ze wzrokiem. Rodzice ponosząc miesięczne koszty leczenia Justynki w wysokości 1200 zł, nie są w stanie pokryć dodatkowych rehabilitacji dziecka i wyjazdów na turnusy.

Dziecko musi korzystać z trurnusów i sprzetu rehabilitacyjnego. Intensywna rehabilitacja przynosi efekty, Dziewczynka potrafi samodzielnie jeść i porusza się na czworakach. Dzięki kupionemu wózkowi inwalidzkiemu, może być bardziej samodzielna. Potrzebuje jednak ciągłej rehabilitacji również w zakrsie poruszania się na wózku. Koszty leczenia są bardzo wysokie, dodatkowo turnusy rehabiliatcyjne przekraczają mozliwości rodziców. Justynka i rodzice bardzo proszą o pomoc!

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Justyna Olewniczak.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!