Czwartek, 2 lipca 2020

Urszula  Świder

Podziel się:

Urszula Świder

15 lat / Klon

Po kilku latach wizyt Uli w różnych poradniach specjalistycznych, ostatecznie w Poradni Autyzmu w Ostrołęce została postawiona diagnoza, potwierdzona również przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. U Ula zdiagnozowano autyzm. Dziewczynka jest uczennicą w Zespole Edukacyjno - Terapeutycznego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szczytnie. Placówka zapewnia dziewczynce oprócz kształcenia zintegrowanego, terapię logopedyczną, SI i pedagogiczną. Są to jednak krótkie zajęcia raz w tygodniu. Ula pozostaje również pod opieką Ośrodka Diagnostyczno - Rehabilitacyjnego ALEK w Ostrołęce, gdzie uczęszcza na dodatkowe zajęcia psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne i ćwiczenia ruchowe z fizjoterapeutą.
Ula jest pogodnym dzieckiem, z dużą potrzebą ruchu. Chętnie współpracuje z terapeutami na zajęciach, jednak aby efekty terapii były widoczne potrzebuje dodatkowych wizyt oraz odpowiedniego sprzętu do prowadzenia rehabilitacji domowej. Dzięki opiece specjalistów i dodatkowej pracy w domu, Ula stała się bardziej otwarta na otoczenie. Reaguje na swoje imię, rozumie coraz więcej, wykonuje proste polecenia, lubi śpiewać. Mimo tych postępów nadal ma problem z komunikowaniem się - sama nie chce mówić.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Uli - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Urszula Świder.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!