Niedziela, 5 lipca 2020

Arkadiusz Bartnik

Podziel się:

Arkadiusz Bartnik

8 lat / Jonkowo

Arek ma brata bliźniaka. Życie ciężko go doświadczyło ponieważ od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenne`a. Jest to choroba uwarunkowana genetycznie, nieuleczalna, powodująca nieodwracalny i postępujący zanik mięśni. Skutkiem choroby jest postępująca utrata siły mięśni do całkowitego unieruchomienia. Po pewnym czasie dochodzi także do znacznego utrudnienia oddychania i degeneracji mięśnia sercowego.

Arkadiusz choruje również na niedoczynność tarczycy i jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych m.in. endokrynologicznej, kardiologicznej, rehabilitacyjnej i chorób mięśni w Warszawie. Rodzice ponoszą koszty związane z dojazdami do poradni, na rehabilitację i zakup leków. Niedługo dojdą koszty związane z terapią sterydową, jaką Arek będzie musiał stosować.

Z czasem będzie potrzebne również zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny (buty ortopedyczne, łuski na stopy, gorset), wózek inwalidzki, respirator, koflator.

Sytuacja finansowa rodziny jest trudna. Mama Arka jest bezrobotna, tata pracuje dorywczo.

On też chciałby poznać świat
Rowerem do Hiszpanii, by pomoc Arkowi
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Arkadiusz Bartnik.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!