środa, 30 września 2020

Sara Bornikowska

Podziel się:

Sara Bornikowska

12 lat / Lidzbark Warmiński

Sara urodziła się 13.09.2008 roku. Cierpi z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego i zaburzeń koordynacji nerwowej. Dziewczynka chodzi, ale na „szerokiej podstawie” ma usztywnione kolana i biodra. Sara nie mówi, co utrudnia jej kontakt z rówieśnikami z przedszkola. W październiku 2013 roku dziewczynka trafiła na oddział neurologii w Olsztynie. Rodziców niepokoił niski wzrost i waga Sary, oraz opóźnienie psycho-ruchowe. Diagnoza była jednoznaczna – mózgowe porażenie dziecięce. Od trzeciego miesiąca życia dziewczynka jest rehabilitowana. Dzięki wcześnie rozpoczętej rehabilitacji widoczne są postępy. Każdy z etapów rozwoju trwa długo, ale są efekty. Dwa – trzy razy w roku, Sara jeździ na 2-tygodniową rehabilitację do szpitala w Bartoszycach. Dziewczynka jeździ również do Płocka, gdzie jest poddawana masażom i rehabilitacji. Potrzebny jest trening słuchowy i zajęcia z logopedą. Koszty związane z rehabilitacją Sary są bardzo wysokie, dlatego rodzice zwracają się o pomoc do fundacji.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Sary - razem możemy więcej!

Nasza mała Sara - Familie.pl
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Sara Bornikowska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!