Niedziela, 27 września 2020

Tomasz  Wojtkiewicz

Podziel się:

Tomasz Wojtkiewicz

6 lat / Górowo Iławeckie

Tomaszek to chłopczyk, który urodził się z wrodzoną wadą serca pod postacią przejściowego wspólnego kanału przedsionkowo - komorowego. Oprócz wady serca u chłopca stwierdzono zespół Downa. U Tomaszka na oddziale Kardiologii Dzieciecej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie stwierdzono konieczność operacji serca dziecka. Zabiegu plastyki zastawki mitralnej i zamknięcie przetrwałego otworu owalnego dokonano w lutym 2015 r. na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Po wykonanym zabiegu doszło u chłopczyka do pooperacyjnej niewydolności serca. Obecnie Tomaszek z rodzicami musi jeździć na wizyty i badania kontrolne do szpitala w Gdańsku oraz do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Rodzice Tomaszek mają starszego syna ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera. Leczenie i rehabilitacja dwojga niepełnosprawnych dzieci jest bardzo kosztowna.
Obecnie u Tomaszka zdignozowano bardzo wąskie przewody słuchowe co utrudnia mu prawidłowe słyszenie otaczającego go świata. Chłopczyk od lipca 2015 r. jest intensywnie rehabilitowany w Ośrodku Szkolno - Wychowaczym w Bartoszycach. Rehabilitacja powoli przynosi efekty i chłopcie lepiej się rozwija i komunikuje z otoczeniem.
Pomóżmy rodzicom chłopłca w ich leczeniu i rehabilitacji - razem możemy więcej !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Tomasz Wojtkiewicz.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!