Wtorek, 18 września 2018

Piotr  Żywica

Podziel się:

Piotr Żywica

18 lat

Po urodzeniu u Piotrka stwierdzono zespół Downa oraz zagrażającą życiu chłopca poważną wadę serca – wspólny kanał przedsionkowo - komorowy oraz niedomykalność zastawki mitralnej. Mając niespełna 4 miesiące Piotruś przeszedł operację na otwartym sercu w Akademii Medycznej w Warszawie. Podczas operacji doszło do niewydolności krążenia i zatrzymania akcji serca u dziecka, ale wszystko zakończyło się pomyślnie. Kolejną operację polegającą na plastyce zastawki mitralnej przeprowadzono ponownie w Akademii Medycznej w Warszawie na oddziale kardiologii wieku dziecięcego w październiku 2003 r., gdy Piotruś miał 3 lata. Operacja ta przebiegła tym razem bez większych problemów. Obecnie co pół roku Piotr musi tylko jeździć na badania kontrolne do szpitala w Warszawie.
Chłopiec pozostaje pod opieką dodatkowo kilku poradni specjalistycznych: neurologicznej, okulistycznej, dermatologicznej i poradni wad postawy. Największym obciążeniem finansowym dla samotnie wychowującej Piotrka mamy są zakupy leków, dojazdy do lekarzy specjalistów oraz wyjazdy na badania kontrolne do Warszawy czy dowożenie syna na cotygodniową rehabilitacje do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Czarnii.
Piotr to radosny i wrażliwy chłopak. Lubi spędzać czas na łonie natury i słuchać muzyki oraz oglądać swoje ulubionej programy telewizyjne.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Piotra - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Piotr Żywica.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!