Niedziela, 5 lipca 2020

Grzegorz Teleon

Podziel się:

Grzegorz Teleon

11 lat / Bartoszyce

Grześ urodził się zdrowy. Rozwijał się prawidłowo aż do 16 miesiąca życia. Diagnoza, którą postawili lekarze po serii badań w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie brzmiała: padaczka.

Po zastosowaniu leczenia napady ustały. Pojawiły się inne problemy, związane z wykrytym deficytem funkcji językowych u chłopca. U Grzesia istnieje podejrzenie dysfazja rozwojowej, a konkretnie afazji mowy. Chłopiec był diagnozowany w tym kierunku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dodatkowo badany był pod kątem wady genetycznej w Białymstoku. Diagnoza nic nie stwierdziła.

Niestety na chwilę obecną nieharmonijny rozwój Grzesia spowodował zaburzenie intelektualne. Pomimo swego wieku chłopiec różni się od swoich rówieśników, znaczny deficyt funkcji językowych utrudnia mu bardzo kontakt z nimi. Osobom obcym bardzo trudno jest zrozumieć jego mowę.

Pomimo pogłębionej diagnostyki lekarze dalej nie znają przyczyny zaburzenia mowy chłopca, oraz nie są w stanie powiedzieć kiedy nastąpi jej poprawa.
Grześ ma od drugiego roku życia rehabilitacje logopedyczną i terapię integracji sensorycznej, która wspomaga jego rozwój. Postępy są niewielkie, ale każde kolejne zrozumiale wypowiedziane słowo cieszy. Koszt comiesięcznej rehabilitacji to ok. 500 zł.

Pomóżmy w rehabilitacji Grzesia - razem możemy więcej!

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Grzegorz Teleon.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!