Grzegorz to brat bliźniak Andrzeja, który też jest podopiecznym naszej fundacji. Chłopcy są skrajnymi wcześniakami urodzonymi o 2,5 miesiąca za wcześnie. Obaj chłopcy mieli bardzo utrudniony start: wylewy dokomorowe, retinopatia, niewydolność oddechowa, niedokrwistość, wzmożone napięcie mięśniowe, czy asymetrię.

Grzesiu przy urodzeniu ważył tylko 700 g.

Aby prawidłowo się rozwijać, chłopcy muszą pozostawać pod opieką wielu poradni i specjalistów. Rozwój tych wesołych i pełnych energii chłopców jest wspomagany rehabilitacją ruchowa, integracją sensoryczną i zajęciami z neurologopedą. Obaj chłopcy ćwiczą codziennie, mają dodatkowo wczesne wspomaganie rozwoju.

Grzesiu ma obniżone napięcie mięśniowe  w rękach i podwyższone w nogach. Dodatkowo Grześ ma wadę kręgosłupa w odcinku piersiowym. Obecnie Grześ diagnozowany jest pod kontem celiakii, atopowego zapalenia skóry oraz zespołu Silvera-Russella. Ze wstępnych badań wynika, że chłopiec będzie musiał najprawdopodobniej przyjmować hormon wzrostu, aby prawidłowo wzrastać jak jego brat bliźniak.

W związku z zaburzeniami trawienia (choroba otrzewnej oraz nietolerancja laktozy) obaj chłopcy muszą być na specjalistycznej diecie bezmlecznej.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji chłopców – razem możemy więcej!