środa, 26 lutego 2020

Adrianna Wieczorek

Podziel się:

Adrianna Wieczorek

13 lat / Olsztyn

Adrianna urodziła się w 27 tygodniu ciąży, ważyła tylko 800 g. W pierwszych tygodniach życia miała wykonaną laseroterapię obu oczu, jednak lekarze nie dawali rodzicom nadziei na to, że ich córka będzie widzieć. Oprócz tego jej stan ruchowy wymagał intensywnej rehabilitacji. Od 10 miesiąca życia nosi okulary, musi być pod stałą opieką okulisty. Po ostatnich badaniach stwierdzono podwinięcie soczewki oka lewego, wysoką krótkowzroczność obu oczu (-17 dioptrii), zaćmę wrodzoną, wcześniactwo.

Obecnie Ada nie może skakać, biegać, grać w piłkę, tańczyć - nawet spacery muszą być bez dużego wysiłku ze względu na zagrożenie całkowitej utraty wzroku. Ada uwielbia czytać, pomimo tego, że bardzo męczy to jej oczy - jest to jej największa pasja. Lubi też śpiewać, rysować, tworzyć coś samodzielnie.

Rodzice starają się zapewnić córce jak najlepszą opiekę, jednak aby mogła normalnie funkcjonować potrzebna jest droga operacja za granicą w Klinice Okulistycznej w Petersburgu. Niedawno pojawiła się szansa na lepsze widzenie za pomocą bardzo drogich indywidulanie dobieranych soczewek. Jednak koszt ich to 12 tys. zł.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Ady - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Adrianna Wieczorek.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!