Czwartek, 20 lutego 2020

Felicjan Kozikowski

Podziel się:

Felicjan Kozikowski

10 lat / Olsztyn

Felicjan ma autyzm. Jego choroba utrudnia mu nawiązywanie poprawnych relacji z innymi ludźmi. Chłopiec ma problemy z mową. Używa prostych zdań, bezokoliczników, nie używa przyimków. W jego mowie wystepują również echolalie czyli zaburzenie myślenia, objawiające się jako niepotrzebne powtarzanie słów lub zwrotów wypowiedzianych przez inne osoby. Problemy z komunikacją budzą u Felka agresje. Felicjan ma również problemy z integracją sensoryczną.

Mimo to, na co dzień jest wesołym i radosnym dzieckiem, choc nieco wycofanym. Bardzo lubi tworzyć konstrukcje z klocków. Interesują go języki obce. Nazywa rzeczy po angielsku, rosyjsku i polsku.

Rodzice pracują z chłopcem nad zaburzeniami SI, rozwojem mowy, prowadzą terapię behawioralną. Felek uczestniczy w zajęciach ogolnorozwojowych , hipoterapii i innych. Część jest refundowana , sporo niestety nie.

Jest spora szansa na to, aby chłopiec w przyszłości prowadził samodzielne życie. Aby tak się stało musimy pomóc Felkowi i jego rodzicom.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Felicjan Kozikowski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!