Piątek, 5 czerwca 2020

Julia  Żukowska

Podziel się:

Julia Żukowska

7 lat / Olsztyn

Julia to mądra , rozsądna, uśmiechnięta i aktywna dziewczynka. Urodziła się zdrowa. Niestety na rocznym bilansie okazało się, że nie rośnie. Po dokładnej diagnostyce stwierdzono u niej kliniczną postać dysplazji kegosłupowo-nasadowo - przynasadowej. Choroba ta związana jest z nieprawidłowym rozowjem i wzrostem chrząstek, a za tym z powolnym, zaburzonym wzrostem kości.

Julia regularnie jest hospitalizowana na oddziale endokrynologii gdzie badany ma hormon wzrostu. Dziewczynka jest również pod kontrolą poradii ortopedycznej, endokrynologicznej, genetycznej i rehabilitacyjnej.

W związku z nieprawidłowym wzrostem kości ma zdeformowane stawy oraz skrzywienie kręgosłupa. Codziennie wymaga noszenia ortez które ułatwiają jej chodzenie oraz intensywnej rehabilitacji.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Julia Żukowska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!