Słońce świeciło mocniej, niż zazwyczaj. Śmiech niósł się głośniej, a energii było więcej. Tak wyglądała niedziela 9. czerwca w Olsztynie. Z rejonów olsztyńskiego jeziora Ukiel energia, radość, śmiech i dobroć niosła się kilometrami. W niedzielę bawiliśmy się fenomenalnie, w poniedziałek wstaliśmy w lepszym świecie. Stało się tak, bo razem pomogliśmy podopiecznym Fundacji, potrzebującym dzieciom. Ogrom atrakcji, 5 ambasadorów, 440 dużych i małych biegaczy, niezliczona ilość uczestników pikniku, roześmianych dzieci i dorosłych i przekroczony cel zbiórki – może sky is the limit.

Zbiórka Dobro oddaje! To Ci się opłaci, los Ci się odpłaci
Nadciąga DOBRO ODDAJE 2024! I DOBRZE będzie w nim z nami być.

101 238 zł z 60 000 zł

169%

Zapraszamy Was, zawalczcie razem z nami o zdrowie, sprawność i życie bez bólu pół tysiąca chorych dzieci. To największa akcja wspólnego zbierania funduszy, na najbardziej potrzebujące dzieci z Warmii i […]

Radość pomagania i wspólnej zabawy

9. czerwca o 12.00 wystartował Piknik Rodzinny wraz z dwoma odsłonami Biegu o Złotą Monetę. Najpierw swój dystans przebiegli najmłodsi biegacze, potem zmienili się w kibiców dopingujących głośno swoich rodziców. Piękne chwile za nami. Warte zapamiętania. Akcja “Dobro Oddaje!” i wieńczący ją Piknik Rodzinny i Bieg to fenomenalne wydarzenia. Zapytacie dlaczego?

Imprezy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” są dedykowane dużym, małym, i całym rodzinom.

strefa relaksu i animacji 9.06.2024 r. Fot. olsztyn.com.pl

Jest oczywiście VIII charytatywny Bieg o Złotą Monetę i Piknik Rodzinny.

Na NAJMŁODSZYCH POMAGACZY czeka bowiem ogrom atrakcji, wywołujących ogromny uśmiech na małych buźkach. Zacznijmy może od przygody w wozie strażackim! Wejść do takiego auta to nie lada przeżycie! Najlepiej emocje ochłodzić pysznymi lodami, albo pysznymi ciastami i pysznościami z kiermaszu smakołyków.

fundacyjny piknik na Plaży Miejskiej w Olsztynie 9. 06.2024 r. Fot. archiwum Fundacji

Ale, ale… nie tylko jedzenie nam w głowie … Słodyczową energię można rozładować nie tylko na biegu… wcześniej można poskakać, aż do chmur, na kolorowych dmuchańcach, spróbować treningu Taekwondo lub Zumby, czy siatkówki plażowej albo spróbować szermierki. Wspaniała szansa, by odkryć nową pasję – oczywiście oprócz pasji do pomagania, która niech rozkwita w naszych  NAJMŁODSZYCH POMAGACZACH z roku na rok, mówi Agnieszka Terebiłów koordynatorka akcji „Dobro Oddaje!”

Dmuchańce 9.06.2024 r. Fot. olsztyn.com.pl

Kilka godzin, które zmienia świat

Ale akcja “Dobro Oddaje” to nie tylko fantastyczna zabawa, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym dzieciom. W tym roku Fundację „Przyszłość dla Dzieci” wspiera silna ekipa Ambasadorów biegu, a są nimi znani i lubiani sportowcy tacy jak Paweł Pszczółkowski, Krzysztof Mańkowski, Justyna Witkowska, Grzegorz Baran i Tomasz Domżalski. 

Ambasador Tomek Domżalski dopinguje zawodniczkę w czasie biegu, Fot. olsztyn.com.pl

Każdy z ambasadorów wspiera akcję nie tylko na Biegu, ale przez cały czas organizacji i przygotowań. Są z nami nie tylko przy “Dobro Oddaje” ale również podczas wielu innych zbiórek. Bo nie można zapominać, że naszym celem jest pomoc potrzebującym dzieciom!

Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci’ podkreśla:

– Pamiętajcie razem mamy wielką moc, razem możemy odmienić czyjeś życie. Korzystajmy z tych mocy jak najczęściej się da, bo nic tak nie uskrzydla jak pomaganie! Nie warto tego odkładać! Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu dzieci które mają problem z poruszaniem się, mówieniem czy jedzeniem, zyskają dodatkowe wsparcie. Los tych dzieci może poprawić się dzięki wszystkim empatycznym ludziom, którzy biorą udział w naszym Pikniku i Biegu.

Fot. Oliwia Mańkowska z TEB Liceum i Technikum Olsztyn.

Pięknie o tym, jakie korzyści z pomagania czerpią pomagacze mówią też nasi Ambasadorowie. Tomasz Domżalski wymienia wprost: uśmiech, który również ma magiczną moc, satysfakcja, wdzięczność, przyjaźnie. Podobne wartości. Pozostające w osobach aktywnie wspierających Fundację i biorących udział w Biegu, Pikniku podaje Justyna Witkowska: 

– Atmosfera na biegu

– Satysfakcja z czynionego dobra

– Nawiązywane relacje i poznawanie cudownych ludzi

Tegoroczny VIII charytatywny Bieg o Złotą Monetę

Piknik i biegi to było piękne wydarzenia. W nas, organizatorach, we wszystkich uczestnikach, partnerach pojawiających się z niezwykłymi atrakcjami, uczestnikach biegu dla dorosłych i dla dzieci, naszych ambasadorach, uczestnikach niedzielnego pikniku, i tych co chcieli z nami być, ale z różnych przyczyn byli tylko sercem czy wszystkich tych, którzy przyłączyli się do zbiórki “Dobro Oddaje” akcja ta pozostawia wiele piękna i dobra. Podobnie w dzieciach i młodzieży, przedszkolakach i starszakach oraz ich rodzice, którzy w swoich placówkach brali udział w wysyłaniu dobra do potrzebujących dzieci. Dobro jakie wysłali w świat nauczyciele i pedagodzy jest nie do zliczenia. Nie dość, że przyłączając się do akcji pomogli podopiecznym Fundacji, to jeszcze pokazali swoim uczniom jak być dobrym człowiekiem. To niezwykle ważne by uczyć się, jak pomagać. 

Fotorelacja 9.06.2024 r. Fot. olsztyn.com.pl

Przeczytaj też:

OLSZTYN.COM.PL: Tłumy na olsztyńskiej plaży miejskiej. Za nami VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Radio Eska: Charytatywny Bieg o Złotą Monetę powraca do Olsztyna. Pomóżcie wesprzeć potrzebujące dzieci z regionu

Pomaganie jest czymś dobrym. Wpływa pozytywnie nie tylko na życie potrzebujących dzieci, ale również na codzienność, samopoczucie tych, którzy pomagają. W dzieciach buduje postawę troski o słabszych. W dorosłych uwalnia pokłady radości i energii, altruizmu i zaangażowania, o jakim zapominają nieraz w codziennym życiu. 

Pamiętajmy, dobro możemy dawać z siebie innym nie tylko przy okazji tak pięknych i szlachetnych akcji jak “Dobro Oddaje” ale również na co dzień. 

Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie i wsparcie. Razem stworzyliśmy coś pięknego. Widzimy się za rok!

Szkoły i Przedszkola – DOBRO ODDAJE 2024! Fot. archiwum Fundacji

autor: Joanna Baran

W tym roku Fundację „Przyszłość dla Dzieci” wspiera silna ekipa Ambasadorów biegu. Są z nami: Paweł Pszczółkowski, Krzysztof Mańkowski, Justyna Witkowska, Grzegorz Baran i Tomasz Domżalski, za których wsparcie serdecznie dziękujemy!

Nasze wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym:

Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla,

Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego

Prezydenta Olsztyna

Dziękujemy Partnerom wydarzenia. Są z nami: Mateusz Kownacki z superczas.pl! , Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Feni, TEB Edukacja w Olsztynie, EVA Zdrój, Dam – Rob Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., MTZ BHP Tomasz Zieliński.

Wsparcie medialne zapewniają: ESKA Olsztyn, Olsztyn.com.pl

Za współorganizację imprezy serdecznie dziękujemy olsztyńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Może Cię też zainteresować:

Dobroczynny piknik na Plaży Miejskiej – czerwiec 2022 [ZDJĘCIA]