Ania to kolejny maluszek, który został objęty wsparciem Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Od początku życia przyszło jej walczyć z wieloma chorobami, a jedynym ratunkiem zdrowia dziewczynki jest regularna rehabilitacja.

Iwona Żochowska – Jabłońska:

Każdy z nas może pomóc i wesprzeć rodziców w walce o zdrowie ich pociech oddając swój jeden procent na rzecz podopiecznych naszej fundacji. Tylko wspólnymi siłami możemy dzieciom dać szansę na lepsze jutro.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

WPŁAĆ

Ania przyszła na świat jako skrajny wcześniak, po urodzeniu ważyła tylko 1.2 kg. Brak wód płodowych uniemożliwił prawidłowy rozwój płuc u dziewczynki, dlatego tuż po narodzinach podawano jej leki wzmacniające układ krążeniowo-oddechowy. To niejedyne choroby z jakimi przyszło się jej mierzyć już w pierwszych miesiącach życia. Jako noworodek przeszła też m.in. wtórne zapalenie płuc, retinopatię, niedokrwistość i żółtaczkę. Stwierdzono u niej również porażenie mózgowe. Z uwagi na fakt, że mózg dziewczyn-ki jest plastyczny i zdolny do regeneracji, lekarze nie są w stanie w pełni stwierdzić w jakim stopniu porażenie zaistniało. Podopieczna Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” ma też problemy ze wzrokiem, w wyniku zanikania nerwu wzrokowego nie dowidzi.

Ania jest bardzo radosnym dzieckiem, nie przestaje się uśmiechać. Mama dziewczynki wielokrotnie słyszała od rodziny czy znajomych komplementy, że Ania to wyjątkowo grzeczna dziewczynka.

— Rzeczywiście tak jest, mamy bardzo spokojne dziecko. Jest bardzo pogodna, nawiązywanie kontaktu nawet z obcymi przychodzi jej bez trudu. Uwielbia patrzeć na dorosłych i ich naśladować — tłumaczy mama dziewczynki.

Chociaż Ania ma zaledwie roczek to jej grafik wypełniony jest od rana do wieczora. A to wszystko z powodu rehabilitacji, która jest niezbędna w walce o zdrowie dziewczyn-ki. Ania jest rehabilitowana 3-4 razy w tygodniu m.in. podczas zajęć ruchowych. Regularnie dojeżdża z rodzi-cami na rehabilitację wzroku, bo tylko regularna rehabilitacja od najmłodszych miesięcy, może pomóc w stymulacji rozwoju dziewczynki. Ta mała kruszynka pozostaje pod stałą opieką licznych poradni specjalistycznych, w tym: neonatologicznej, rehabilitacyjnej, okulistycznej, audiologicznej, preluksacyjnej, neurologicznej i ortopedycznej. Niestety większość z tych wizyt jest odpłatna, ponieważ bardzo ważna w leczeniu Ani jest regularność. Duże koszty generują również regularne wizyty u specjalistów, które bardzo często są oddalone od miejsca zamieszkania rodziny.

— Rzeczywiście jest to męczące czasami, nie ukrywam, ale czego się nie robi dla swojego dziecka. Zdrowie Ani jest dla mnie najważniejsze — mówi mama Ani.

Ania, aby prawidłowo móc się rozwijać potrzebuje również sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Koszty związane z leczeniem i re-habilitacją dziewczynki przekraczają możliwości finansowe rodziny. Jednak wspólnie możemy im pomóc, wystarczy mały gest. Każdy z nas może pomóc, oddając swój jeden procent podatku na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i dać im nadzieję na lepsze jutro.

— Myślę, że świadomość takiej formy pomocy jest z roku na rok coraz większa. Cieszę się, że jest dużo ludzi, którzy współczują i chcą pomóc— mówi mama Ani.

— Rehabilitacja i leczenie naszych podopiecznych dają efekty. Niestety, często w wal-ce z chorobą przeszkodą są kwestie finansowe — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Każdy z nas może pomóc i wesprzeć rodziców w walce o zdrowie ich pociech oddając swój jeden procent na rzecz podopiecznych naszej fundacji. Tylko wspólnymi siłami możemy dzieciom dać szansę na lepsze jutro — dodaje szefowa fundacji.

Odkąd Ania została podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, ze środków pochodzących z 1% podatku sfinansowane zostały jej m.in. soczewki okularowe, rehabilitacja, badania i koszty dojazdów do specjalistów.

Alicja Kowalczyk

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.