Ania to kolejny maluszek, który został objęty wsparciem Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Od początku życia przyszło jej walczyć z wieloma chorobami, a jedynym ratunkiem zdrowia dziewczynki jest regularna rehabilitacja.

Iwona Żochowska – Jabłońska:

Każdy z nas może pomóc i wesprzeć rodziców w walce o zdrowie ich pociech oddając swój jeden procent na rzecz podopiecznych naszej fundacji. Tylko wspólnymi siłami możemy dzieciom dać szansę na lepsze jutro.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

WPŁAĆ

Ania przyszła na świat jako skrajny wcześniak, po urodzeniu ważyła tylko 1.2 kg. Brak wód płodowych uniemożliwił prawidłowy rozwój płuc u dziewczynki, dlatego tuż po narodzinach podawano jej leki wzmacniające układ krążeniowo-oddechowy. To niejedyne choroby z jakimi przyszło się jej mierzyć już w pierwszych miesiącach życia. Jako noworodek przeszła też m.in. wtórne zapalenie płuc, retinopatię, niedokrwistość i żółtaczkę. Stwierdzono u niej również porażenie mózgowe. Z uwagi na fakt, że mózg dziewczyn-ki jest plastyczny i zdolny do regeneracji, lekarze nie są w stanie w pełni stwierdzić w jakim stopniu porażenie zaistniało. Podopieczna Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” ma też problemy ze wzrokiem, w wyniku zanikania nerwu wzrokowego nie dowidzi.

Ania jest bardzo radosnym dzieckiem, nie przestaje się uśmiechać. Mama dziewczynki wielokrotnie słyszała od rodziny czy znajomych komplementy, że Ania to wyjątkowo grzeczna dziewczynka.

— Rzeczywiście tak jest, mamy bardzo spokojne dziecko. Jest bardzo pogodna, nawiązywanie kontaktu nawet z obcymi przychodzi jej bez trudu. Uwielbia patrzeć na dorosłych i ich naśladować — tłumaczy mama dziewczynki.

Chociaż Ania ma zaledwie roczek to jej grafik wypełniony jest od rana do wieczora. A to wszystko z powodu rehabilitacji, która jest niezbędna w walce o zdrowie dziewczyn-ki. Ania jest rehabilitowana 3-4 razy w tygodniu m.in. podczas zajęć ruchowych. Regularnie dojeżdża z rodzi-cami na rehabilitację wzroku, bo tylko regularna rehabilitacja od najmłodszych miesięcy, może pomóc w stymulacji rozwoju dziewczynki. Ta mała kruszynka pozostaje pod stałą opieką licznych poradni specjalistycznych, w tym: neonatologicznej, rehabilitacyjnej, okulistycznej, audiologicznej, preluksacyjnej, neurologicznej i ortopedycznej. Niestety większość z tych wizyt jest odpłatna, ponieważ bardzo ważna w leczeniu Ani jest regularność. Duże koszty generują również regularne wizyty u specjalistów, które bardzo często są oddalone od miejsca zamieszkania rodziny.

— Rzeczywiście jest to męczące czasami, nie ukrywam, ale czego się nie robi dla swojego dziecka. Zdrowie Ani jest dla mnie najważniejsze — mówi mama Ani.

Ania, aby prawidłowo móc się rozwijać potrzebuje również sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Koszty związane z leczeniem i re-habilitacją dziewczynki przekraczają możliwości finansowe rodziny. Jednak wspólnie możemy im pomóc, wystarczy mały gest. Każdy z nas może pomóc, oddając swój jeden procent podatku na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i dać im nadzieję na lepsze jutro.

— Myślę, że świadomość takiej formy pomocy jest z roku na rok coraz większa. Cieszę się, że jest dużo ludzi, którzy współczują i chcą pomóc— mówi mama Ani.

— Rehabilitacja i leczenie naszych podopiecznych dają efekty. Niestety, często w wal-ce z chorobą przeszkodą są kwestie finansowe — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Każdy z nas może pomóc i wesprzeć rodziców w walce o zdrowie ich pociech oddając swój jeden procent na rzecz podopiecznych naszej fundacji. Tylko wspólnymi siłami możemy dzieciom dać szansę na lepsze jutro — dodaje szefowa fundacji.

Odkąd Ania została podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, ze środków pochodzących z 1% podatku sfinansowane zostały jej m.in. soczewki okularowe, rehabilitacja, badania i koszty dojazdów do specjalistów.

Alicja Kowalczyk

Ty też możesz użyć mocy jednego procenta, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.