Twoje 1,5% może uratować zdrowie i życie dzieci! Wpisz KRS 0000 14 87 47 i bądź świadomy swego wyboru.

Rozlicz PIT w przeglądarce internetowej na stronie PITAX.pl. Prosto. Szybko. Za darmo.

Kopiuj KRS i przekaż 1,5% podatku

Masz moc pomagania!

Co to jest 1,5%?

Możliwość przekazania 1,5% to przywilej, który ma wielką moc pomagania. Wystarczy niewielki wysiłek, aby podarować komuś szanse na lepsze jutro, a nawet uratować życie. Bądź świadomym obywatelem wpisz KRS 0000 14 87 47 i wiedz, że Twoje 1,5% wesprze chore i niepełnosprawne dzieci z Warmii i Mazur.

Dzięki przekazanym środkom jesteśmy w stanie zakupić potrzebne podopiecznym lekarstwa, opłacimy ich leczenie bądź rehabilitację. Zakupimy również sprzęt niezbędny do ćwiczeń i rozwoju. Sfinansujemy to, co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne. Pomożemy dzieciom, które bez rehabilitacji nie miały szans na to, by chodzić.

Jak mogę przekazać 1,5% podatku na Fundację „Przyszłość dla Dzieci”?

Wpisz nr KRS 0000 14 87 47 oraz kwotę półtora procent w swoim zeznaniu podatkowym. PIT rozliczyć można:

– za pomocą pitax.pl lub e-pit na naszej stronie. Nasz KRS już jest tam wpisany.
– Logując się na swój profil w serwisie https://www.podatki.gov.pl/,
– Składając papierową wersję deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego. Druki możesz pobrać klikając w wybrany PIT powyżej.

Do kiedy mogę rozliczyć PIT za 2023 rok?

Na rozliczenie PITów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 masz czas do 30 kwietnia 2024 r.
Rozlicz PIT w kilku prostych krokach i przekaż swoje 1,5%

PIT-37

PIT-36(L)

PIT-28

PIT-OP


Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę przekazać 1,5% podatku na Fundację „Przyszłość dla Dzieci”?

Wpisz nr KRS 0000 14 87 47 oraz kwotę półtora procent w swoim zeznaniu podatkowym. PIT rozliczyć można:

– za pomocą pitax.pl lub e-pit na naszej stronie. Nasz KRS już jest tam wpisany.
– Logując się na swój profil w serwisie https://www.podatki.gov.pl/,
– Składając papierową wersję deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego. Druki możesz pobrać klikając w wybrany PIT powyżej.

Jak obliczyć 1,5% podatku?

Aby obliczyć wysokość 1,5% podatku, pomnóż należny podatek przez 1,5%, a następnie zaokrąglij kwotę do pełnych dziesiątek groszy w dół. Np., jeśli Twoje 1,5% wynosi 76,69 zł, przekaż 76,60 zł.

Jestem na emeryturze lub rencie, czy mogę przekazać 1,5 procent?

Tak, będąc na emeryturze lub rencie, również można przekazywać 1,5% podatku na rzecz potrzebujących. Jeśli chcesz wesprzeć chore maluchy z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i przekazać im 1,5%, wydrukuj i wypełnij PIT OP  Wpisz KRS 0000 14 87 47 i odeślij PIT do właściwego Urzędu Skarbowego.

Do kiedy mogę rozliczyć PIT za 2023 rok?

Na rozliczenie PITów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 masz czas do 30 kwietnia 2024 r.

Czy za 1,5% podatku pobierana jest prowizja?

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” nie pobiera prowizji od 1,5% podatku. Ani osoby, które w Fundacji zbierają 1,5% podatku, ani te które przekazują podatek dzieciom nie ponoszą żadnych kosztów.

Jak otrzymać zaświadczenie darowizn?

Aby pobrać zestawienie darowizn, wejdź na stronę https://przyszloscdladzieci.org/zaswiadczenia-o-wplaconych-darowiznach/  w formularzu podaj swój email, który został przez Ciebie użyty podczas wsparcia zbiórek lub samej Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Po kilku minutach otrzymasz swoje potwierdzenie.

Jak odliczyć darowiznę dla OPP od podatku?

Wspierając Fundację „Przyszłość dla Dzieci”czyli Organizację Pożytku Publicznego możesz odliczyć tę darowiznę od podatku. A co za tym idzie zapłacisz mniejszy podatek. Aby skorzystać z ulgi od darowizn, wystarczą informacje takie jak nazwa i adres obdarowanego (OPP) oraz kwota darowizny. Odliczenie może maksymalnie wynosić 6% dochodu. Pamiętaj! Potwierdzenie darowizn jest ważne wraz z potwierdzeniem przelewów z konta bankowego.Tu możesz pobrać swoje zestawienie darowizn na Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.

Czy mogę jednocześnie przekazać 1,5% podatku i odliczyć od podatku darowizny na Fundację „Przyszłość dla Dzieci”?

Tak! Wypełniając swój PIT, możesz skorzystać z ulgi od darowizn oraz wesprzeć OPP przekazując 1,5% podatku. Do odliczenia darowizn tu możesz pobrać swoje zestawienie darowizn na Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.

Czy mogę mieć pewność, że środki z 1,5% podatku zostaną dobrze wykorzystane?

Dzięki Twojemu wsparciu sfinansujemy dzieciom badania, kupimy leki, zapłacimy za specjalistyczne zabiegi i ratujące życie operacje. Sfinansujemy to, co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne, …być może wspólnie uratujemy komuś życie!

Od 22 lat wspieramy dzieci chore i z niepełnosprawnościami z Warmii Mazur, dokładnie analizujemy potrzeby medyczne i rehabilitacyjne dzieci, aby środki finansowe były prawidłowo wykorzystane.

Co zrobić, by zbierać 1,5% z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”?

Potrzebujesz wsparcia? Dołącz do grona bohaterów Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i zacznij zbierać 1,5% podatku.

Gdzie znaleźć formularze PIT?

Gotowe, bezpłatne formularze PIT-37, PIT-36, PIT-38, PIT-28 i inne znajdziesz bezpośrednio na tej stronie, poświęconej przekazywaniu 1,5% podatku.

Formularze PIT znajdziesz również online na stronie podatki.gov.pl w zakładce Twój e-PIT oraz na stronie pitax.pl lub e-pity.pl

Czy firma może przekazać 1,5% podatku organizacji pożytku publicznego?

Tak, firma również może przekazać 1,5% podatku na rzecz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci:, czyli organizacji pożytku publicznego (OPP). To prawo nie ogranicza się jedynie do podatników płacących podatek dochodowy od osób fizycznych. Jednoosobowe działalności gospodarcze, korzystające z 19% stawki podatku, również mają możliwość przekazania półtora procent podatku na cele społeczne. Natomiast spółki i przedsiębiorstwa państwowe nie są uprawnione do przekazywania 1,5% podatku OPP.

Nie mogę przekazać 1,5% podatku?

Jeśli zmiany podatkowe już nie pozwalają Ci przekazać swojego 1,5%, a wciąż chcesz pomagać dzieciom, wpłać darowiznę lub zostań naszym stałym Darczyńcą Stałe wsparcie naszych Darczyńców sprawia, że każdego dnia odmieniamy życie dzieci!

Razem możemy robić rzeczy ważne i wielkie. Dziękujemy!

Jaka jest różnica między darowizną a 1,5%?

Darowizna to środki, które osoba przekazuje organizacji według własnego uznania, samodzielnie decydując o kwocie i terminie przekazania. Dodatkowo darowizna umożliwia skorzystanie z możliwości odpisania jej od podatku, obniżając tym samym podstawę opodatkowania. Tu możesz pobrać swoje zestawienie darowizn na Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.

Przekazanie 1,5% podatku podczas rozliczania PIT w odpowiednim terminie, to przywilej. To Ty wskazujesz, którą organizację pożytku publicznego (OPP) chcesz wesprzeć, przekazując swoje półtora procent podatku. Nie jest to darowizna, ale możliwość wskazania organizacji, która otrzyma części Twojego podatku na konkretny cel społeczny.

Pamiętaj! Zostawiając puste pola w sekcji przeznaczonej na przekazanie 1,5% podatku w formularzu PIT, sprawiasz, że Twoje środki wracają do budżetu państwa i zostaną inaczej wykorzystane. Dlatego ważne jest aby skorzystać z tego przywileju i wesprzeć cel, który jest bliski Twojemu sercu.

Pamiętaj, że przekazanie darowizny nie wyklucza przekazania 1,5% i odwrotnie.

Jak wykorzystamy 1,5%?

Środki zgromadzone z 1,5% sfinansują to co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne. Są dzieci, które bez rehabilitacji nie miały szans na to, żeby chodzić. Teraz te maluchy przychodzą do nas na własnych nogach. Co prawda z mamą czy tatą pod rękę, ale to już duży postęp. Kolejny etap jest taki, aby dziecko mogło tę maminą rękę puścić. Gdy będą pieniądze na ćwiczenia, to tak się stanie. 

Niesiemy pomoc 500 dzieciom i młodzieży z Warmii i Mazur wymagającym leczenia i  rehabilitacji, której to pomocy, w jej finansowym wymiarze nie są w stanie zapewnić ich rodzice, ani też społeczna służba zdrowia.

1,5 procent podatku to wielka rzecz. Dzięki niemu możemy działać naprawdę efektywnie. Życie naszych podopiecznych to labirynt przeszkód, ale razem możemy wyciągnąć do nich w tym torze niezawinionych przeszkód pomocną dłoń.

Dzięki Twojemu wsparciu sfinansujemy dzieciom badania, kupimy leki, zapłacimy za specjalistyczne zabiegi i ratujące życie operacje. Sfinansujemy to, co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne, …być może wspólnie uratujemy komuś życie!

Potrzebujesz wsparcia?
Dołącz do grona bohaterów Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i zacznij zbierać 1,5%


Nie możesz już przekazać 1,5% podatku?

Jeśli zmiany podatkowe już nie pozwalają Ci przekazać swojego 1,5%, a wciąż chcesz pomagać dzieciom, wpłać darowiznę lub zostań naszym stałym Darczyńcą. Stałe wsparcie naszych Darczyńców sprawia, że każdego dnia odmieniamy życie dzieci!

Razem możemy robić rzeczy ważne i wielkie. Dziękujemy.

Pomóż budować zdrową i bezpieczną przyszłość bohaterów Fundacji!

#WspólnieMożemyZrobićWięcej

KRS 0000 14 87 47

Niech wieść o pomaganiu się niesie, udostępnij i poinformuj innych  

Facebook YouTube Instagram