AUTO IDEA XVIII Bieg Jakubowy przechodzi do historii. Wzięło w nim udział aż 386 zawodników. Wielu z nich wybrało ścieżkę charytatywną. A to znaczy, że pokonane przez nich kilometry wsparły podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Bardzo się cieszę, że tylu zawodników wybrało ścieżkę charytatywną. W Olsztynie jest bardzo wielu biegaczy. Łączą oni przyjemne z pożytecznym. Bieganie przez pomaganie staje się modą, która może przyczynić się do poprawy jakości życia i zdrowia naszych fundacyjnych dzieci.

Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

Bieg ulicami Starego Miasta dla fundacyjnych dzieci.

W niedzielne słoneczne przedpołudnie odbył się AUTO IDEA XVIII Bieg Jakubowy. Na starcie na olsztyńskiej starówce stawiło się 386 zawodników. Wcześniej w porannych biegach towarzyszących wystartowało 80 dzieci. Wśród 306 dorosłych, 95 osób wybrało ścieżkę charytatywną. Natomiast dochód z biegów najmłodszych uczestników zabawy w całości był przeznaczony na cel pomocowy — osoby, które biegły charytatywnie, wsparły leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Na starcie pojawiła się również liczna grupa olsztyńskiej grupy Slow Jogging w Olsztynie. Grupa ta od lat wspomaga Fundację. Tak było i teraz. Uczestnicy ścieżki charytatywnej z radością odbierali dyplomy z podziękowaniami, które przygotowała im Fundacja.

Co więcej, zawodnicy mogli liczyć na wsparcie na trasie. Specjalnie dla nich pojawili się wolontariusze Fundacji, który na każdym kroku motywowali zawodników. Kiedy brakło im już sił i tchu, wspierali dobrym słowem i przybijali piątki. Przygotowali także tabliczki przypominające o tym, że wysiłek uczestników biegu to uśmiech podopiecznych Fundacji.

— Bardzo się cieszę, że tylu zawodników wybrało ścieżkę charytatywną — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — W Olsztynie jest bardzo wielu biegaczy. Łączą oni przyjemne z pożytecznym. Bieganie przez pomaganie staje się modą, która może przyczynić się do poprawy jakości życia i zdrowia naszych fundacyjnych dzieci. Dorośli uczestnicy biegu pokonali 10 km wymagającej trasy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Aleksandra Tchórzewska


Podsumowując, wspólnie możemy zrobić więcej!

Przeczytaj też:

Szybciej, mama, szybciej biegnij!

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU