Podopieczni Fundacji „Przyszłość dla dzieci” mogli skorzystać w ubiegłym tygodniu z bezpłatnych badań stomatologicznych, które zostały przeprowadzone w klinice Alfa-Dental w Olsztynie, która zaoferowała pomoc naszym fundacyjnym dzieciom.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Pomoc dzieciom z Alfa-Dental:

Pomysł był spontaniczny. Chcieliśmy przeprowadzić akcję charytatywną — mówi Anna Dudzińska-Filkiewicz, prezes spółki Alfa-Dental. — Chodziło nam głównie o pomoc dzieciom, które tej szczególnie jej potrzebują. Wydaje mi się, że udało nam się rozweselić dzieciaki, które szczególnie teraz tego potrzebują.

W okresie pandemii rodzice zdecydowanie rzadziej odwiedzają stomatologa, ponieważ część pacjentów obawia się wizyty w gabinecie. Zupełnie niepotrzebnie. Dlatego że korzystamy ze wszystkich dostępnych środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim musimy pamiętać, że brak regularnych wizyt u stomatologa może skutkować trwałymi chorobami jamy ustnej.

Profilaktyka to podstawa, apeluje Alfa-Dental.

Pomoc dzieciom ma ogromnie znaczenie.

— Profilaktyka jamy ustnej jest bardzo ważna. Często ten obszar jest bagatelizowany, podchodzimy do zębów tylko pod względem estetycznym, bo chcemy mieć ładny uśmiech. Tak naprawdę jest to obszar, w którym mogą wystąpić różne schorzenia, które mają wpływ na cały organizm człowieka. Dzieci generalnie nie boją się stomatologa, przychodzą do nas z pewnym kredytem zaufania, szczególnie na pierwsze wizyty. Oczywiście są trochę przerażone tym, że idą w nowe miejsce, nie znają dentysty, nie wiedzą, czego się spodziewać. Przez takie akcje staramy się pokazać, że to nic strasznego. Balony, nagrody, dodatkowe atrakcje, nawet przebraliśmy naszą panią menedżer za klauna! To wszystko ma na celu umilenie dziecku wizyty u stomatologa — podkreśla Anna Dudzińska-Filkiewicz.

I dodaje: — Akcja jest pilotażowa. Zaplanowaliśmy badanie grupy 12 dzieci, z których wspólnie wybierzemy dwójkę, którą obejmiemy bezpłatną, długoterminową opieką stomatologiczną. Myślę, że jeśli ten pomysł się sprawdzi, to będzie powtarzany w przyszłości.

Jest to pierwsza tego rodzaju akcja Fundacji „Przyszłość dla dzieci”.

— Skontaktowała się z nami klinika Alfa-Dental i zaproponowała przeprowadzenie bezpłatnych, profilaktycznych badań dla naszych podopiecznych. Dla nas to wspaniała wiadomość. Nasi podopieczni często zmagają się z wieloma problemami zdrowotnymi, są poddawani kosztownej rehabilitacji, więc nie zawsze wystarcza pieniędzy na inne rzeczy. To na pewno duża ulga dla rodziców. Jestem wdzięczna klinice za chęć pomocy, zaangażowanie i mnóstwo pozytywnej energii, która towarzyszyła badaniom. Jest to pierwsza tego rodzaju akcja, ale, mam nadzieję, że takie działania będą prowadzone regularnie — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji.

— Długi proces leczenia niezwiązanego z zębami, który Martynka przechodziła ostatnio, doprowadził do tego, że uzębienie zostało nieco zaniedbane. Bez zastanowienia skorzystaliśmy z możliwości profilaktycznego zbadania jamy ustnej mojej córeczki — mówi pani Agnieszka, mama dziewczynki, podopiecznej fundacji.

— Alfa-Dental jest bardzo dobrą kliniką, z niesamowitym podejściem do dzieci. Martynka miała już pewnego rodzaju doświadczenia z operacjami, więc również stomatolog ją stresuje. Tutaj mamy do czynienia z indywidualnym podejściem do pacjenta, więc jest to bardzo dobre dla dziecka.

Karol Grosz

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU