DOBRO ODDAJE 2023 – wielka warmińsko-mazurska zbiórka Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” znów prosi się o Waszą uwagę! To będzie wyjątkowa, o jeszcze większej sile wspaniałych serc, akcja. Ciepło witamy ludzi, którzy wiosną od lat pomagają chorym maluchom, ale tym razem zapraszamy każdego, który swoją otwartością pociągnie za sobą innych, by jeszcze skuteczniej pomagać dzieciom również poza Olsztynem.

Zorganizujcie z nami coś wspaniałego w waszej okolicy!

Wszyscy kochamy nasz region. Z dumą podnosimy głowę, gdy słyszymy o Warmii i Mazurach. Mamy tu przejrzyste jeziora, szumiące lasy, czyste powietrze i przyciągający wzrok widoki. Być może nasze krajobrazy, tak jak muzyka łagodzą obyczaje, bo Warmia i Mazury – to też olbrzymia liczba osób o empatycznych sercach. Niezwykle nas to cieszy, bo mamy komu pomagać.

Zbiórka Dobro oddaje! To Ci się opłaci, los Ci się odpłaci
DOBRO ODDAJE 2023 – wielki PIKNIK RODZINNY i VII CHARYTATYWNY BIEG O ZŁOTĄ MONETĘ

66 974 zł z 60 000 zł

112%

Wszyscy kochamy nasz region. Z dumą podnosimy głowę, gdy słyszymy o Warmii i Mazurach. Mamy tu przejrzyste jeziora, szumiące lasy, czyste powietrze i przyciągający wzrok widoki. Być może nasze krajobrazy, […]

515. podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, to dzieci z najróżniejszych zakątków naszej pachnącej wodą i lasem krainy. I mimo, że wszystkie urodziły się w przepięknych okolicznościach przyrody – to nie wszystkim, jeśli chodzi o zdrowie, szczęście dopisało. Każdego roku, rośnie liczba dzieci, które są pod skrzydłami naszej fundacji.

fundacyjne dzieci od lewej: Bartek, Mikołaj, Lena i Wojtek Fot. Arek Stankiewicz

Zapraszamy Was, zawalczcie razem z nami o zdrowie, sprawność i życie bez bólu pół tysiąca chorych dzieci. To m. in. Nikolka z Działdowa, Aleksander ze Szczytna, Bartuś z Olsztyna, Hania z Jezioran, Lena z Mrągowa , Martynka z Kętrzyna, Wojtek z Bartąga, dzieci z Giżycka, Bartoszyc, Elbląga czy Iławy. W każdym powiecie czekają na pomoc, poszkodowane losem, dzieci i to właśnie dla nich jest akcja DOBRO ODDAJE!. Dobro oddaje! to zdrowsza PRZYSZŁOŚĆ DZIECI.

Wspólnie nieśmy pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z Warmii i Mazur. Tylko dzięki wspólnej akcji sfinansujemy im leki i rehabilitację, kupimy najnowszej generacji pompę insulinową i kolorowe wózki inwalidzkie, czy opłacimy ratującą życie operację. Tego potrzebują fundacyjne dzieci. To Wasi sąsiedzi, koleżanki i koledzy Waszych dzieci. Wspierać ich to jak pomagać najbliższym!

Zapraszamy Was wszystkich fajni ludzie! Zapraszamy tych, którzy swoją otwartością pociągną za sobą innych, by jeszcze skuteczniej pomagać dzieciom również z Waszej okolicy! Zorganizujcie z nami coś wspaniałego!

DOBRO ODDAJE 2023 – start 21 marca

Zaczynamy zbierać fundusze, by ratować zdrowie i życie chorych dzieci z Warmii i Mazur. Są z nami przedszkola, szkoły, lokalne firmy, drużyny harcerskie, ludzie z urzędów, Wolontariusze i każdy, komu los chorych maluchów jest bliski. Wszyscy angażują się w trosce o Leonka, Hannę, Piotrusia i innych 500. fundacyjnych dzieci, ale… i aby 3 i 4 czerwca świętować wspólne niesienie dobra.

Dzięki Wam Przyjaciele, od 2015 roku, zaczynając od akcji Kilometry Dobra, zebraliśmy wspólnie 424 941 złotych. Każdą złotówkę przeznaczyliśmy na ratowanie zdrowia i życia naszych małych podopiecznych. I to jest nasz wspólny sukces!

Niektórym – tak jak np. Nikolce z Działdowa, która mierzy tylko 90 cm wzrostu. To za sprawą achondroplazji, chorobie polegającej m.in. na skróceniu kości i ich nieprawidłowej budowie. Nikola o niczym tak nie marzy jak o tym, żeby być wyższą. Operacja, która ma być już w maju, wydłuży jej kości o 10 cm. Później będą kolejne. A potem niezliczone godziny rehabilitacji.

Innym – tak jak Bartek z Olsztyna, który choruje na rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną– zespół Angelmana, co wiąże się ze znacznym opóźnieniem w rozwoju. Jest bardzo wrażliwy na dotyk i głośne, nieznane dźwięki. A my jesteśmy bardzo wrażliwi na jego cierpienie.

Podopieczny Fundacji Bartek z Olsztyna Fot. Arek Stankiewicz

Nasi drodzy Przyjaciele, Fundatorzy, Sponsorzy!

Wspaniałe zaprzyjaźnione z nami rodziny!

Wolontariusze, uczniowie i dyrektorzy!

I KAŻDY kto jeszcze się zastanawia, czy warto dołączyć do naszej drużyny.

O  uwagę prosimy każdego, komu nieobce są słowa czułość, pomoc i wsparcie.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” to setki dramatycznych dziecięcych historii. Ale jesteśmy po to, by razem móc tym dramatom zapobiegać i móc na lepsze zmieniać świat. Dziecięcych historii jak i możliwości wspierania tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – jest mnóstwo. Dlatego powstało DOBRO ODDAJE, a „oddaje” – w młodzieżowym oznacza również „opłaca się”. I naprawdę opłaca się działać razem z nami!

fundacyjne dzieci od lewej: Leonek, Hania, Olek i Leon Fot. Arek Stankiewicz

DOBRO ODDAJE 2023 – wielki finał 3-4 czerwca

Olsztyniacy spotkają się w CRS Ukiel, by wspólnie świętować DOBRO! Bo DOBRO ODDAJE! czyli mówiąc językiem młodzieży – dobro opłaca się.

Znów będzie aktywnie i kolorowo. Znów fajni ludzie pokonają 5 km w Biegu o Złotą Monetę, znów wszyscy będą się uśmiechać – wiedząc jak dobrą sprawą jest pomagać poprzez zabawę. I tak może być również w każdym zakątku Warmii i Mazur, mówi Iwona Żochowska – Jabłońska dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Pięciokilometrowa trasa będzie wiodła najbardziej flagowymi ścieżkami zielonego, pachnącego wodą Olsztyna. Do zapisów, które ruszą już wkrótce – zapraszamy zarówno zawodowych biegaczy jak i tych, którzy dopiero mają zamiar zacząć przygodę z bieganiem. A nawet z marszem, bo z doświadczenia wiemy, że duża część uczestników naszych poprzednich biegów, to ludzie z kijkami czy wózkami dziecięcymi.

Biegowi Głównemu będą oczywiście towarzyszyły biegi dziecięce, a dochód z nich zostanie przeznaczony na sprawy ogromnej wagi takie jak wózki inwalidzkie, pionizatory, zakup specjalistycznych leków czy codziennej rehabilitacji. Waszym biegiem zapewnicie też wsparcie w terapii setkom dzieci z najróżniejszymi schorzeniami!

Piknik rodzinny to też niesamowite chwile na pięknie położonej nad samym jeziorem Krzywym plaży, to liczne zabawy i animacje. Nikt nie będzie się nudził, a razem pomożemy tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.

Zobacz też:

– Mąż biegł w Biegu o Złotą Monetę, córka została pięknie zamieniona w motyla ręką bardzo zdolnej pani plastyk, a mnie przyciągnął tu bujający koncert Lonely Tree Sound, którego jestem fanką. Położyłam się na piasku i słuchałam, podczas gdy rodzinka buszowała po przygotowanych przez Fundację animacjach. Można pomagać bawiąc się – i to jest w tej imprezie najpiękniejsze – tak wspomina ubiegłoroczny piknik pani Katarzyna.

Takie imprezy pod wspólnym hasłem „DOBRO ODDAJE!” mogłyby zadziać się 3-4 czerwca 2023 r. również w Waszych miejscowościach. Jest tyle pomysłów i tyle do zrobienia… – dodaje dyrektor zarządzająca fundacji.

Potrzeba tylko impulsu

Może być koncert, bieg, piknik czy przedstawienie teatralne. Formuła nie jest zamknięta. Liczy się pomoc dzieciom i bycie razem. Liczy się Wasza inwencja. Marzy nam się, aby w te czerwcowe dni cały nasz region mógł świętować wspólnie.

Dołączcie do nas, pomóżcie nam zaangażować Waszych Przyjaciół, Rodzinę czy Znajomych, Szkołę, a może Przedszkole, czy Firmy, które prowadzicie i w których pracujecie.

– Od 20 lat razem w Wami i dzięki Wam wspólnie dajemy siłę dzieciom, które już na początku swojego życia zostały wrzucone na te bardziej strome i trudniejsze ścieżki. Ale razem możemy im te ścieżki prostować, usuwać bariery spod nóg! Bądźcie razem z nami i tej wiosny, finał akcji świętując z początkiem nadchodzącego lata. Pomaganie przez bieganie, pomaganie przez zbieranie! Pomaganie przez zabawę! W tym wszystkim jest ogromna moc! Opłaca się być z nami i z DOBRO  ODDAJE. Opłaca się być dobrym. Lekkość serca gwarantowana – zachęca Jarosław Tokarczyk prezes Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Jak zaangażować się w akcję?

Wpłać pieniądze

Załóż wirtualną skarbonkęDaj znać swoim znajomym, rodzinie-  udostępnij swoją wirtualną skarbonę. Niech świat się dowie, że podejmujesz wyzwanie i działasz razem z nami!

Postaw fundacyjną skarbonkę u siebie w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, tatuażu, sklepie, firmie itd. Dostarczymy ci ją wraz z plakatem.

Zorganizuj kiermasz w swojej szkole, na uczelni lub w przedszkolu.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:

– kontakt dla szkół i przedszkoli oraz Wolontariuszy

Justyna Murach tel.: 89 539 74 32

j.murach@przyszloscdladzieci.org

– kontakt dla firm, urzędów i instytucji

Paulina Tobolska, tel. 89 539 74 04

p.tobolska@przyszloscdladzieci.org

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU