Pomóż chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur!

Trwa największa akcja wspólnego zbierania funduszy z myślą o wpieraniu kosztów leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego. Może się w nią włączyć każdy i na wiele sposobów!

DOBRO ODDAJE 2024 – wielka warmińsko-mazurska zbiórka Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” znów prosi się o Waszą uwagę! To będzie wyjątkowa, o jeszcze większej sile wspaniałych serc, akcja. Ciepło witamy ludzi, którzy wiosną od lat pomagają chorym maluchom, ale tym razem zapraszamy każdego, który swoją otwartością pociągnie za sobą innych, by jeszcze skuteczniej pomagać dzieciom również poza Olsztynem.

Zbiórka Dobro oddaje! To Ci się opłaci, los Ci się odpłaci
Nadciąga DOBRO ODDAJE 2024! I DOBRZE będzie w nim z nami być.

101 238 zł z 60 000 zł

169%

Zapraszamy Was, zawalczcie razem z nami o zdrowie, sprawność i życie bez bólu pół tysiąca chorych dzieci. To największa akcja wspólnego zbierania funduszy, na najbardziej potrzebujące dzieci z Warmii i […]

Osiem lat! Kawał czasu, a minął jak jeden dzień.

To wtedy po raz pierwszy ludzie, którym nie jest obojętne spotkali się na naszym pierwszym, wielkim fundacyjnym RODZINNYM PIKNIKU, a najwspanialsi biegacze pobiegli w pierwszym charytatywnym BIEGU O ZŁOTĄ MONETĘ.

Dziś chcielibyśmy Was zaprosić na kolejne już takie spotkanie. I kolejne do tego czasu wspólne bliskościowe zbieranie!

Zbierać pieniądze zaczynamy już teraz – trwa największa akcja wspólnego zbierania funduszy na najbardziej potrzebujące dzieci z Warmii i Mazur. Może włączyć się w nią każdy i na wiele różnych sposobów ( jakich? –  przeczytacie poniżej).

Może Cię zainteresować:

 – Skąd wiemy, że się opłaca? Bo widzimy przepiękne historie, które na co dzień przytrafiają się ludziom, którzy z uważnością potrafią myśleć o innych. Ileż w tym miłości i wzajemności – Skąd wiemy, że będzie ciepło? Bo zawsze tak jest! Zwłaszcza, gdy atmosfera jest podgrzana setkami gorących serc, które chcą na lepsze zmieniać świat. Po wspólnym wielowątkowym zbieraniu, bo na to, by już teraz zacząć pomagać sposobów jest wiele – będziemy wspólnie bawić się, tańczyć i śmiać, a szczegółowy program imprezy finałowej udostępnimy już wkrótce.

Tak bawiliśmy się na fundacyjnym pikniku w ubiegłym roku:

Teraz najważniejsze jest, by w przeciągu tych kilku nadchodzących ciepłych miesięcy pomyśleć i zorganizować się tak, by w czerwcu faktycznie było co podsumowywać. Już teraz zapraszamy do przyłączenia się do nas, bo dzieci chorują  i potrzebują wsparcia codziennie. A „Dobro oddaje!” może prężnie działać już teraz i już teraz może zadziać się dobroczynna magia!

Jedno jest pewne – rodzinnych atrakcji i animacji na finale 9 czerwca nie zabraknie. Występy artystyczne, konkursy, wspólne gry i coroczna wisienka na torcie: kolejny już (!) 8. Bieg o Złotą Monetę, z którego cały dochód przeznaczymy na wsparcie naszych podopiecznych.

W cudownej sprawie i tym razem pobiegną wtedy zarówno dzieci i dorośli – dzieci na krótszych, dostosowanych do ich kategorii wiekowej dystansach, dorośli będą mieli do pokonania malownicze 5 km z widokiem na największe olsztyńskie jezioro. I jest to dystans, który jeśli nie jesteście zapalonymi biegaczami, możecie nawet przejść, więc do dołączenia do Biegu o Złotą Monetę zapraszamy każdego bez względu na poziom biegowego zaawansowania.

fundacyjne dzieci od lewej: Nikola, Martyna i Lenka Fot. Arek Stankiewicz

Jak zapewne wiecie, Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” od 22 lat wspomaga chore i niepełnosprawne dzieci z całych Warmii i Mazur.

 Pod swoimi skrzydłami mamy 515. dzieci z najróżniejszymi schorzeniami, które wymagają wszechstronnego wsparcia. Współfinansujemy terapie maluchów w spektrum autyzmu, pomagamy stawać na nogi nastolatkom z dziecięcym porażeniem mózgowym. Rozwiązujemy problemy związane z szerokim wachlarzem chorób genetycznych. Kupujemy pionizatory i wózki inwalidzkie. Pomagamy wysyłać naszych podopiecznych na coroczne turnusy rehabilitacyjne. Pomagamy też w zdobywaniu środków na to, by „nasze” poszkodowane niesprawiedliwym losem dzieci mogły widzieć i słyszeć lepiej. Jednak sami tego nie robimy, robimy to również dzięki Wam i waszemu zaangażowaniu, bo #WspólnieMożemyZrobićWięcej.

Taką dziewczynką, za którą trzymamy kciuki, by mogła widzieć lepiej jest nasza fundacyjna Lena, której niesamowity uśmiech możecie zobaczyć na plakacie „Dobro oddaje!”.

Pomóżmy Lence i jej fundacyjnym koleżankom i kolegom zawalczyć o lepszą przyszłość

Fot. Arek Stankiewicz

Lena urodziła się jako wcześniak i cóż…zadziało się tak, że całe życie ma ciężej niż jej rówieśnicy. Porażenie mózgowe, padaczka i skomplikowana wada wzroku sprawiają, że jej życie to skomplikowany tor przeszkód. Ale nasza słoneczna Lena nie poddaje się i stara się czerpać z życia całymi garściami pokazując, że nie ma rzeczy niemożliwych!

To właśnie takim dzieciom jak m.in. Lena pomagacie włączając się w wielką pomocową akcję „Dobro Oddaje”. Dla nas też nie będzie rzeczy niemożliwych, gdy znów – tak jak co roku zbierzemy się razem.

Wspólnie działajmy już teraz. Zapraszajmy do akcji, stawiajmy skarbonki, organizujmy kiermasze, zachęcajmy do DOBRA kogo tylko się da!

 A może Ty masz jakiś ciekawy pomysł jak można jeszcze pomóc Lenie i innym naszym podopiecznym? Daj znać, liczy się każda inicjatywa.

A potem….bądźcie z nami już 9 czerwca na CRS Ukiel na kolejnym, wspólnym, rodzinnym świętowaniu. Spotkacie tam wiele podobnych do Was empatycznych osób, którzy wierzą w ludzi, wierzą w dobro i to, że ono zawsze opłaca się! Podtrzymujmy tą tradycję i nieśmy tę słoneczną, wiosenną iskrę pomocy dalej. Niech będzie ciepło, jasno i radośnie.

Jak zaangażować się w akcję?

Wpłać pieniądze

Załóż wirtualną skarbonkęDaj znać swoim znajomym, rodzinie –  udostępnij swoją wirtualną skarbonę. Niech świat się dowie, że podejmujesz wyzwanie i działasz razem z nami!

Postaw fundacyjną skarbonkę u siebie w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, tatuażu, sklepie, firmie itd. Dostarczymy ci ją wraz z plakatem.

Zorganizuj kiermasz w swojej szkole, na uczelni lub w przedszkolu.

✿ Licytuj lub wystaw przedmiot na facebooku. Odwiedź naszą grupę licytacyjną. Mamy moc pomagania! | Licytacje i Akcje na rzecz dzieci

Zapisz się na VIII Bieg o Złotą Monetę

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:

– kontakt dla szkół i przedszkoli oraz Wolontariuszy

Joanna Mazurek, tel: 513-284-406

j.mazurek@przyszloscdladzieci.org

– kontakt dla firm, urzędów i instytucji

Paulina Tobolska, tel. 514-800-915

p.tobolska@przyszloscdladzieci.org