Aktualizacja – dom na ulicy Korczaka w Olsztynie. Z każdym dniem coraz bardziej udowadniamy, że wspólnie możemy zrobić więcej. Wszystkie ręce na pokład!

Praca wre. Czas na ostatnie szlify i wspólnie z Gminą i Miasto Olsztyn i Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych będziemy gotowi na przyjęcie małych gości.

Jeszcze chwila, a w byłym domu dziecka znów będzie słychać dziecięce wyliczanki, ktoś zbuduje wieżę z klocków, ktoś wplecie we włosy swej lalce niebiesko-żółte wstążeczki. Ktoś się pokłóci i ktoś się pogodzi.

Wpłacam darowiznę by pomóc małym uchodźcom z Ukrainy.

Dom na ulicy Korczaka nabiera kolorów i robi się coraz bardziej przyjazny – aktualizacja, nawet dzień po dniu…

30 MARCA

♥ Od rana w domu na ulicy Korczaka stawili się pierwsi wolontariusze. Pełni zapału i z uśmiechem na twarzach zaczęli pierwsze sprzątanie po remoncie.

♥ Za to na ulicy Trackiej w Olsztynie, wspaniała ekipa z Michelin pomogła nam wypakować meble od BEGA Gruppe które podarowali nam cudowni ludzie z Szynaka Meble

♥ Młodzież z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii 67 w Olsztynie walczyła na kilku frontach. Dzielnie wykonywali wszystkie zadania. Co więcej, świetnie się przy tym bawili! Wszystko po to żeby wesprzeć nasze Dzieciaki: Składali skarbonki na eventy, pakowali plastikowe nakrętki, ale również m.in. pomagali posegregować podarowane przedmioty dla Dzieci z Ukrainy. Michał, Brajan, Dominik, Przemek, Dawid, Patryk, Oliwia, Sara i Zuzia! Jesteście WIELCY!

31 MARCA:

♥ Prace porządkowe dobiegają końca w domu na ulicy Korczaka w Olsztynie Coraz więcej pomieszczeń jest przygotowanych na przyjęcie dzieci z Ukrainy. Na miejscu pojawiła się kolejna ekipa, gotowych do działania wolontariuszy!

1 KWIETNIA

Potrzebujemy silnego wsparcia ludzi z gorącym i przyjaznym sercem – to był bardzo medialny dzień!

♥ Anita Zalewska i Andrzej Brzozowski z Radia Eska ugościli Dyrektor Zarządzającą Fundacji Iwonę Żochowską- Jabłońską i Agnieszkę Terebiłów. Na antenę radia trafił materiał o tym wyjątkowym przedsięwzięciu jakie ma miejsce w Domu na ulicy Korczaka w Olsztynie.

Dowiedź się więcej:

RADIO ESKA Były dom dziecka jest już prawie gotowy dla dzieci z Ukrainy [ZDJĘCIA, AUDIO]

♥ O 18:30 w audycji „Dobro Czyń” na antenie Radio Olsztyn, słuchacze mieli okazję posłuchać o naszych obecnych działaniach Anna Minkiewicz-Zaremba wraz z szefową fundacji Iwona Żochowska-Jabłońska rozmawiała o przygotowaniach budynku przy ulicy Korczaka 6 na przyjazd dzieci z Ukrainy. W trakcie audycji można było usłyszeć także o innych działaniach naszej fundacji, która niezmiennie pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur.

Posłuchaj:

RADIO OLSZTYN: Olsztyn szykuje się do przyjęcia 60 dzieci z ukraińskich domów dziecka.

2 KWIETNIA:

Aż 50 wolontariuszy pomagało nam przy noszeniu i skręcaniu mebli w budynku przy ulicy Korczaka w Olsztynie

♥ Z tak silnym wsparciem prace szły w ekspresowym tempie. W imieniu naszej fundacji wszystkim Wam ogromnie dziękujemy. Jesteście niesamowici!

♥Zanim wszystkie meble trafiły pod właściwy adres… Wczesnym rankiem odwiedziła nas liczna ekipa z Michelin, która wykazała się nieocenionym zaangażowaniem przy ich pakowaniu.

♥ Ponadto, gorące podziękowania kierujemy także do Pana Andrzeja Nafalskiego, właściciela firmy ALDO za pomoc w transporcie wszystkich potrzebnych mebli.

♥ Pokoje w domu na ulicy Korczaka w Olsztynie nabierały coraz więcej barw. Pojawiły się w nich pierwsze ozdoby!Ta mega Ekipa wolontariuszy dzielnie działała, aby pokoje wyglądały uroczo! Playschool z Martą Niedźwiedź na czele. Niezastąpieni Wolontariusze z Citi, i Tomasz Jabłoński, i fundacyjni Wolontariusze, i Harcerze z ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska im. Grunwaldu Przyjaciele, którym nasze działania są bliskie, i wspaniała Załoga Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olsztynie Wszystkie ręce na pokład!

Zobacz jak 6 kwietnia wyglądały przykładowe pokoje dla małych uchodźców z Ukrainy na profilu naszej Fundacji.

A to wszystko dzięki Wam! Z całego serca dziękujemy!

Przeczytaj też:

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU