Dom na Korczaka znów służy dzieciom. Daje wytchnienie i ciepło, dzieci z Ukrainy czują się bezpiecznie, ale co najważniejsze czują się szczęśliwe i spędzają w nim aktywne wakacje.

Warsztaty ,,Dwa skrzydła lata”, które cyklicznie odbywają się w domu na ul. Korczaka w Olsztynie to efekt współpracy pomiędzy Miastem Olsztyn, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz naszą Fundacją. Aktualnie spędza w nim wakacje kolejna grupa dzieci z Ukrainy.

Organizację warsztatów dla dzieci „Dwa skrzydła lata” wsparła też zaprzyjaźniona z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” firma Michelin, a także miejskie jednostki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, którym bardzo dziękujemy.

🌣 Pod koniec lipca, dzieci z Ukrainy postawiły na aktywne wakacje – bawiły się podczas warsztatów terapii zajęciowej w siedzibie Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce na ulicy Bałtyckiej. Zdjęcia zrobił nie kto inny- jak Tomasz Czuba z Warmińsko – Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”. To był bardzo twórczy, pełen ciepła i przyjaźni czas. Obejrzyj zdjęcia:

Fot. Tomasz Czuba


🌣 Bi-ben-dum, Bi-ben-dum, Bibendum ! Wciąż jesteśmy pod wrażeniem jaką dawką radości potrafi obdarować i tych młodszych, i tych starszych! Ludziku Michelin zawsze miło nam Cię gościć w domu na Korczaka.


🌣 Niezwykle budujący jest widok uśmiechniętych twarzy pochłoniętych zabawą na świeżym powietrzu Nasi nasi najmłodsi goście z Ukrainy zawitali do parku linowego, gdzie czekało na nich mnóstwo zręcznościowych atrakcji Zabawa była przednia co widać na poniższych zdjęciach Dziękujemy Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Blur” za przygotowanie fotorelacji.

Fot. Marian Baranowski

A to wszystko jest możliwe dzięki Wam wszystkim, którzy nam uwierzyliście i którzy nas wspieracie w niesieniu pomocy najmłodszym ofiarom wojny w Ukrainie.

Partnerzy Warsztatów ,,Dwa skrzydła lata”

Wspólnie Możemy Zrobić Więcej!

Przeczytaj też:

W domu dziecka w Olsztynie znów słychać dziecięcą radość. Dzieci z Ukrainy spędzą w nim wakacje!

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU