W te wakacje w byłym Domu Dziecka na ulicy Korczaka w Olsztynie trwają warsztaty ,,Dwa skrzydła lata” dla małych uchodźców z Ukrainy.

Letnie warsztaty „Dwa skrzydła lata” – nie ma na nich nudy!

To właśnie tu w budynku po byłym Domu Dziecka na ulicy Korczaka w Olsztynie odbywają się warsztaty ,,Dwa skrzydła lata” stworzone dla dzieci z Ukrainy.

Dzieciństwo powinno być jak ten latawiec w rękach dziewczynki ze zdjęcia.

Lekkie, kolorowe i wznoszące.

Nawet jeśli nie zawsze się to z różnych powodów udaje, a latawce wpadną w np. wojenną burzę – ważne jest, żeby zawsze znalazł się ktoś – kto będzie próbował nadać tym małym latawcom znów właściwy tor. Ktoś kto dmuchnie im w skrzydła, pokieruje dalej znów ku słońcu.

Warsztaty ,,Dwa skrzydła lata”, które odbywają się w domu na ul. Korczaka w Olsztynie to efekt współpracy pomiędzy Miastem Olsztyn, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz naszą Fundacją.

Organizację warsztatów dla dzieci „Dwa skrzydła lata” wsparła też zaprzyjaźniona z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” firma Michelin, a także miejskie jednostki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, którym bardzo dziękujemy.

 Każdy dzień był pełen atrakcji. W tym pomogły ćwiczenia na świeżym powietrzu, gry i zabawy.


Dzieci dały się ponieść wyobraźni podczas tworzenia bukietów, które można zjeść?! W ruch poszły Soczyste jabłuszka, gruszki, cytryny, kiwi, winogrona udekorowane listeczkami świeżej mięty…kolorowy zawrót głowy!

Kulinarne zabawy – jadalne bukiety lipiec 2022 r.

Fot. Agnieszka Dzikowska


Uczestnicy warsztatów ,,Dwa skrzydła lata” zwiedzali nasze urokliwe miasto – Olsztyn!

Starówka, Wysoka Brama, Zamek Kapituły Warmińskiej, Park Podzamcze, Pomnik Mikołaja Kopernika to wręcz obowiązkowe przystanki. Uśmiech dzieci mówił sam za siebie!

Grupowe zwiedzanie Starego Miasta w Olsztynie lipiec 2022 r.

Fot. Agnieszka Dzikowska

Teraz bawi się tam już następna grupa maluchów.

Zobaczcie co pięknego razem zbudowaliśmy!

I budujemy dalej!

Zapomniany Dom na ulicy Korczaka w Olsztynie znów tętni życiem.  

To wszystko dzięki Wam!

Bądźcie z Nami!

Partnerzy Warsztatów ,,Dwa skrzydła lata”:

Wspólnie Możemy Zrobić Więcej!

Przeczytaj też:

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU