W niedzielę na plaży Ukiel odbędzie się piąty Maraton Zumby organizowany przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci”. Wydarzenie pozwoli mieszkańcom Olsztyna (i nie tylko!) połączyć zabawę z pomaganiem dzieciom i młodzieży z Warmii i Mazur.

Żeby wziąć udział w maratonie, trzeba zadeklarować swoją obecność i przekazać przynajmniej 30 złotych dla podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Czas postawić na dobroczynność. Rejestracja trwa.

Impreza  o  nazwie  „Zumba   na  plaży  —  tańczymy,  by   pomóc!” organizowana  jest od 5 lat. Jej celem jest  pomoc  dzieciom.  —  Już   5  raz  spotykamy  się,  aby  tanecznym krokiem podarować  wsparcie  chorym  maluchom   z  Warmii  i  Mazur  —  mówi   Agnieszka  Terebiłów  z  Fundacji  „Przyszłość  dla  Dzieci”.   — Z każdą kolejną edycją siła  wsparcia  rośnie,  w  ubiegłym   roku zebraliśmy 2 tys. zł. Liczymy, że w niedzielę uczestnicy również okażą swoją  hojność, a kwota, którą zbierzemy, będzie pokaźna.

Ogranizatorom zależy na tym, aby podziękować darczyńcom. Dlatego w tym roku będzie więcej atrakcji. Wolontariusze fundacji zapewnią najmłodszym gry i zabawy. Po raz pierwszy odbędzie się zabawa fundacyjna, podczas której chętni będą mogli wylicytować ciekawe upominki, które organizatorzy dostali od partnerów Fundacji.

Wszyscy uczestnicy maratonu będą mogli wziąć udział w zabawie, a zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc podopiecznym fundacji. Dzięki temu 16-letnia Ada, która walczy z rakiem, niesłysząca Helenka, która uczy się mówić, oraz inni mali podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” szybciej powrócą do zdrowia.

Przy organizacji maratonu bierze udział mnóstwo wspaniałych i pozytywnie zakręconych osób. Jedną z nich jest Gabi Chmielewska, która zaprosiła do wspólnej pomocy fundacyjnym dzieciom instruktorów Zumby oraz odpowiada za sam maraton.

— Współpracuję z Fundacją już 5 lat, więc zbliżający się maraton będzie naszą piątą wspólną imprezą. Sześć lat temu zorganizowałam swoje wydarzenie na świeżym powietrzu, na którym poznałam dziewczyny z Fundacji. Wtedy doszłyśmy do wniosku, że świetnie byłoby połączyć przyjemne z pożytecznym i w ten sposób powstał nasz coroczny Maraton Zumby! — opowiada jedna z organizatorek.

— Jestem odpowiedzialna za zaproszenie instruktorów do udziału w fundacyjnym maratonie.Nasi lokalni instruktorzy bardzo chcą pomagać, więc nie ma żadnego problemu ze znalezieniem chętnych. Jest to grupa bardzo fajnych ludzi, którzy cały rok czekają na tę imprezę. Są to wspaniali ludzie, którzy nie dość, że nie chcą żadnego wynagrodzenia za prowadzenie maratonu, to jeszcze dorzucą parę cegiełek od siebie, bo bardzo im zależy na wsparciu Fundacji.

„Zumba na plaży — tańczymy, by pomóc!” cieszy się sporym zainteresowaniem.


Niektórzy uczestnicy co roku przychodzą na imprezę.

Niektórzy spośród nich biorą udział w maratonach od samego początku. Oprócz stałych bywalców, pojawiają się też osoby, które akurat przechodziły obok, usłyszały muzykę i postanowiły dołączyć do wspólnej zabawy.

— Niektórzy przychodzą do nas z ulicy, bo przyciągnęła ich muzyka czy chęć zrobienia czegoś nowego w dobie koronawirusa. Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni, nigdy nie zdarzyło nam się tańczyć dla pustej przestrzeni. Zdarzają się momenty, że ludzie muszą odpocząć, ale szybko wracają na parkiet. Wiele osób nie może się doczekać maratonu do tego stopnia, że czekają na nas oraz są zwarci i gotowi już przed rozgrzewką instruktorów! — dodaje Gabi Chmielewska.

— Podczas imprezy zdarzają się osoby, które nas obserwują z zainteresowaniem, niektóre z nich też zaczynają tańczyć, zwłaszcza dzieci. Najmłodsi zawsze najchętniej tańczą w pierwszym rzędzie i świetnie sobie radzą. Jest to fantastyczne uczucie, kiedy dołączają do nas ludzie,którzy wcześniej nie zadeklarowali swojego udziału.

Organizatorzy przypominają, że udział w maratonie może wziąć każdy!

 Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych a każdy z uczestników może dostosować tempo tańca do siebie. — Mamy piosenki wolne i szybkie, skoczne i mniej skoczne. Podczas imprezy puszczamy różne gatunki muzyczne, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma znaczenia, czy ktoś potrafi tańczyć — podczas maratonu każdy znajdzie swój rytm! Zauważyłam, że nasi uczestnicy nie krępują się. Dla nich cel jest prosty: chcą się dobrze bawić i pomagać potrzebującym! — zachęca Gabi Chmielewska.

Maraton Zumby to 3 godziny dobrej, tanecznej zabawy oraz maraton zabawy dla najmłodszych. Zaplanowana jest strefa animacji, w której na najmłodszych będzie czekało wiele aktywności: malowanie buzi, skręcanie balonów, bańki mydlane i zabawy ruchowe. Maraton to również zbiórka pieniędzy do skarbonek, którą przeprowadzą uśmiechnięci, fundacyjni Wolontariusze.

Ponadto, lokalni przedsiębiorcy też zgłosili się by pomóc!

— Tym razem zaprosiliśmy do współpracy lokalne firmy. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu w pomoc fundacyjnym maluchom, odbędzie się zabawa dobroczynna. Każdy będzie mógł powalczyć o nagrody: zaproszenia do salonów piękności, zabawki, zestawy prezentów, vouchery do klubów fitness, wartościowe upominki i wiele innych — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Już dziś serdecznie zapraszam, dodaje koordynatorka wydarzenia.

— Po raz pierwszy będę brał  udział w fundacyjnym Maratonie  Zumby,  ale  nie  jest  to   pierwsza akcja charytatywna,  w której biorę udział — mówi  Maciej „Remmic” Remiszewski,  który  zaangażował  się   jak  mało  kto  w  sprawy  organizacyjne maratonu. —  Wielu  moich znajomych i zaprzyjaźnionych  firm  zaangażowało  się  w  pomoc  fundacyjnym   dzieciom. Chętnie dawali vouchery,  które  będzie  można   wylicytować  podczas  zabawy   dobroczynnej,  lub  proponowali,  że  rozstawią  swoje  stanowiska  podczas  maratonu. 

Dzięki temu każdy, kto będzie  chciał  skorzystać  z  ich  usług,   będzie  musiał  wrzucić  coś   do  fundacyjnej  puszki.  Sam   też  przygotowałem  vouchery   i  upominki  dla  dzieci  i  dorosłych. Przygotowałem specjalny  kącik  Remmic  Fun  Zone,   który przypomina trochę  fotobudkę.  Można  tam  zrobić zdjęcia instaxem. 15 zdjęć  będzie promocyjnych, a kolejne będą już za darowiznę do  puszki  To  jest  niesamowite,   ile  osób  chce  dać  od  siebie   coś  dobrego  i  pomóc  innym!   Wszyscy gramy do jednej  bramki i wszyscy chcemy, żeby  ta impreza pomogła Fundacji  „Przyszłość dla Dzieci”.

Lidia Wieczorek

Przeczytaj również:

Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić więcej!
#BawSięiPomagajzNami

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"


Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU