„Szlachetny kamień jak diament w sobie ciągle masz!” – słowami i głosem Kayah zapraszamy Was do Olsztyna na urodzinową Galę Fundacji. Już w październiku wyjątkowe 20-lecie.

Bo tak pięknym i dobrym momentom należy się właściwa celebracja, a my się właśnie do takiego momentu zbliżamy – Fundacja Przyszłość dla Dzieci w tym roku kończy 20 lat. Aby odpowiednio to uczcić –  chcielibyśmy Was zaprosić do Olsztyna na jubileuszową, Charytatywną Galę „Dobro oddaje!” z okazji 20-lecia.

Nasza Fundacja to My i Wy! To idąc w ramię w ramię możemy na co dzień wspierać 470. chorych i niepełnosprawnych dzieci z Olsztyna i naszego regionu! Ta Gala jest dla Was!

My również nie możemy w to uwierzyć że już od tylu lat wspólnie wspieramy chore i niepełnosprawne dzieci z całych Warmii i Mazur. Nasi pierwsi podopieczni w tym momencie stają się już dorośli – niektórzy zyskują właśnie swój pierwszy zawód, robią prawo jazdy, zakładają rodziny, wyjeżdżają podbijać świat.
 
Innym nigdy nie będzie to dane, często są zbyt chore – ale to, że przez ten cały czas ktoś nad nimi czuwał, ktoś się nimi opiekował i pomagał w ciężkiej walce z codziennością – jest olbrzymią wartością naszej długoletniej przyjaźni i współpracy, mówi Jarosław Tokarczyk, prezes Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci”.

 Drodzy nasi przyjaciele, fundatorzy, sponsorzy!

Dziękujemy Wam za każdy przekazany nam 1% podatku, za każdy charytatywny kilometr przebiegnięty w naszych biegach.

Dziękujemy za każdą wpłatę, wrzucony do skarbonki grosik, a nawet za każdą nawet najmniejszą darowaną nam nakrętkę. Te wszystkie nawet najdrobniejsze gesty mają ogromną moc  – pod jednym warunkiem: wtedy gdy jesteśmy razem, gdy działamy WSPÓLNIE!

Bo #WspólnieMożemyZrobićWięcej!

I teraz tak przekornie: skoro podziękować – już podziękowaliśmy….:-) to teraz chcielibyśmy Was o coś prosić i gdzieś Was zaprosić:

22 października 2022 r. o godz. 18.00 WSPÓLNIE spotkajmy się na jubileuszowej Charytatywnej Gali „Dobro oddaje!” w Auli CEiK, ul. Głowackiego 17 w Olsztynie – by razem pokazać, że nasze zaangażowanie nie gaśnie, że dalej będziemy robić co w naszej mocy, by nasze fundacyjne dzieciaki wciąż mogły regularnie jeździć na –  stawiające je na nogi i usprawniające ręce –  turnusy rehabilitacyjne, a kolejne nowoczesne wózki inwalidzkie mogły wiernie służyć tym podopiecznym, którzy na nogi stanąć niestety nie mogą.

Siedmioletnia Martynka – dziewczynka jak iskra, dziewczynka, która przez życie szła jak burza – w ubiegłym roku musiała zdecydowanie zwolnić. Diagnoza nie pozostawiła złudzeń-  Cukrzyca Typu 1 znacznie komplikuje teraz dziewczynce życie.

Tej małej frydze przyczepiono do ciała pompę insulinową. Dren od pompy plącze się wokół ciała Martynki. Sprzęt co prawda ratuje jej życie – ale nie pozwala swobodnie biegać i tańczyć.

Nie pozwala też pływać. A dziewczynka tak to uwielbia! Martynka z rodzicami od miesięcy zbierają na nowoczesną, wodoodporną malutką jak pudełko zapałek pompę przytwierdzaną bezpośrednio do ciała, która pozwoliłaby Martynce znów żyć pełnią życia. Ile to samodzielne zbieranie potrwa? Tego nie wie nikt!

Ale razem możemy sprawić, że ta mała odzyska swobodę już wkrótce!

To na wsparcie takich dzieci jak Martynka trafią wasze cegiełki w postaci biletów wstępu na jesienną galę.

Zapraszamy Was naprawdę śpiewająco, bo na Gali z okazji 20-lecia Fundacji towarzyszyć nam będą: najwspanialsza  – bywa że liryczna, a bywa że energetyczna –  Kayah.

Dziewczyny z Cello 2 Cello również obiecały dać czadu! A znany i lubiany Maciej Miecznikowski, który poprowadzi Galę w Olsztynie   – na pewno będzie i wzruszał i bawił do łez.

W jednym ze swoich przebojów „Diamenty” Kayah śpiewa: „W człowieku jest Boga ślad, nieskończoności jest znak, światło na dnie, którego nie pokona mijający czas. Szlachetny kamień jak diament w sobie ciągle masz!”.

Od 20 lat znamy i kochamy Wasze szlachetne serca, którymi tak chętnie dzielicie się z naszymi podopiecznymi. Gala będzie kolejną okazją, by je znów jeszcze bardziej otworzyć. Jednym z punktów programu będzie Aukcja Charytatywna, podczas której na rzecz naszych dzieciaków  będziecie mogli wylicytować dziesiątki nietuzinkowych przedmiotów, które zabrane potem przez Was do domu będą Wam na co dzień przypominały, że WARTO POMAGAĆ.

Wręczymy też statuetki dla naszych najwspanialszych długoletnich przyjaciół. Chcecie ich poznać? Koniecznie tego dnia bądźcie z Nami.

Pamiętajcie, że to MY wspólnie zmieniamy świat, przywracamy uśmiech setkom pokiereszowanych losem dzieci.

— Bez ludzi, którzy nas otaczają i wspierają, nie moglibyśmy działać na taką skalę. Jesteśmy dumni, że od tylu lat tworzymy tak zgraną drużynę. Gdy spoglądam wstecz i widzę, jak dzieci będące pod naszą opieką wspaniale się rozwijają i rehabilitują, to aż serce rośnie. Wszystko to dzięki zaangażowaniu ludzi o otwartych sercach. Codziennie my, pracownicy Fundacji, jesteśmy świadkami pięknych scen: ktoś stanął na nogi, a jakieś inne dziecko w tym czasie zaczęło samodzielnie, bo już np. nie przez sondę, jeść. Bardzo często poranki w Fundacji zaczynamy od takich wspaniałych, pokrzepiających wieści. To motywuje i napędza do jeszcze bardziej wytężonej pracy. A to wszystko również dzięki Wam. Już dziś chciałabym Was do tego wspólnego świętowania naszego okrągłego jubileuszu zachęcić. Razem mamy wielka moc i razem bądźmy, słuchajmy wspaniałych koncertów, bawmy się i pomagajmy  – podczas październikowej  Charytatywnej Gali „Dobro oddaje!”. Razem jesteśmy w stanie zdziałać tak wiele! — zaprasza Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Są już z nami:

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który od lat wspiera ideę wolontariatu i filantropii i podczas Gali, dzięki współpracy, podziękujemy i Wolontariuszom i fundacyjnym Darczyńcom.

Nasze wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosty Olsztyńskiego Andrzeja Abako i Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, którym z całego serca dziękujemy.

I znów, tym razem możemy liczyć na wsparcie mediów. Miło jest nam poinformować, że Galę patronatem medialnym objęli: Gazeta Olsztyńska, TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio ESKA, Meloradio oraz Radio UWM FM.

Bilety – cegiełki są dostępne w biurze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” pod numerem telefonu 89 539 74 04. Zapraszamy!

Agnieszka Porowska

Może cię też zainteresować:

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU