Weź udział w IV edycji charytatywnego Biegu Belfrów. To jedyna taka impreza w kraju. Jeśli jesteś pracownikiem placówki systemu oświaty i/lub posiadasz wykształcenie pedagogiczne/nauczycielskie to właśnie bieg dla Ciebie! Pobiegnij i pomóż Mai!

IV Charytatywny Bieg Belfrów – doskonała okazja do integracji zespołu każdej szkoły czy przedszkola.

Weź udział:

Zarejestruj się na stronie biegu.

Chociaż bieganie, jazda na rowerze czy spacer to przede wszystkim ruch, endorfiny i przyjacielska rywalizacja to Twój udział w Biegu Belfra to też realna pomoc dla naszej podopiecznej z Morąga. Pokaż, że to właśnie TY Masz Moc! Połącz dobrą zabawę z pomaganiem i zrób coś dobrego w tę Majówkę!

Kiedy?
Od 1 do 31 maja 2023 r.

Jak?
Wirtualnie, w wybranym przez Ciebie miejscu.

Dla kogo?
Dla nauczycieli, pedagogów, osób pracujących w placówkach oświatowych, poradniach PP, bibliotekach, ośrodkach doskonalenia nauczycieli itp.

Tylko bieg?
Nie! Bieg, jazda rowerem, spacer – możesz wybrać dowolną dyscyplinę lub wszystkie i powalczyć o tytuł Iron Teachera.

Organizatorzy Biegu:

Organizatorzy przygotują i prześlą kurierem zestawy startowe przed biegiem, tak aby uczestnicy mogli wystąpić z numerami startowymi (ewentualnie w koszulkach), a na mecie otrzymać medale. Opłaty za pakiet startowy zaczynają się od 40 złotych.

Dowiedz się więcej na stronie zapisów na wydarzenie.

Cały dochód pochodzący z zakupu pakietów organizatorzy przekażą na pokrycie kosztów rehabilitacji Mai z Morąga, podopiecznej Fundacji Przyszłość dla Dzieci”.

Maja z Morąga fot. archiwum prywatne.

Dzięki rehabilitacjom, które dzielna Maja z Morąga kontynuuje od 3 miesiąca życia, obecnie jest w stanie samodzielnie siedzieć i chodzić.

Fizjoterapeuta pracuje z dziewczynką również nad zaburzeniem równowagi, wzmożonym napięciem mięśniowym, osłabieniem mięśni brzucha, a także  płaskostopiem i krzywicą kolan. Opóźniony rozwój mowy u małej bohaterki wymaga stałej terapii logopedycznej. Regularne spotkania z logopedą przynoszą już widoczne efekty i łagodzą nadwrażliwość oralną. Maja potrzebuje także rehabilitacji oczu, zez przeszkadza jej w skupieniu wzroku i wymaga od niej ciągłego noszenia okularów.

 Choć zaburzenia, z jakimi zmaga się dziewczynka, mocno ją ograniczają, nie traci ona pogody ducha. Stara się realizować swoje pasje, kocha muzykę, lubi jazdę na rowerze, rymowanki i książeczki. Rodzice Mai starają się sprostać każdemu wydatkowi, jaki wiąże się z kosztami leczenia, ciężko jest jednak to wszystko zbalansować, kiedy jedynym żywicielem rodziny jest ojciec. Mama każdego dnia sprawuje opiekę nad dziewczynką.

#WspólnieMożemyZrobićWięcej

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU