Poznajcie Maje małą bohaterkę, która  z uśmiechem wita każdy dzień.  Dziewczynka zmaga się z wieloma chorobami. Jedną z nich jest zespół potrójnego chromosomu X. Schorzenie to obejmuje mnogie wady wrodzone, chorobę nerek, wzroku i słuchu, tricefalopatię, a także anomalię szkieletową- ukryty niedowład prawostronny. Na domiar złego Maja  ma uszkodzony centralny układ nerwowy,  w wyniku czego zmaga się z padaczką. Aby żyć tak jak jej rówieśnicy, dziewczynka wymaga ciągłej opieki specjalistów.

Dzięki rehabilitacjom, które kontynuuje od 3 miesiąca życia, obecnie jest w stanie samodzielnie siedzieć i chodzić. Fizjoterapeuta pracuje z dziewczynką również nad zaburzeniem równowagi, wzmożonym napięciem mięśniowym, osłabieniem mięśni brzucha, a także  płaskostopiem i krzywicą kolan. Opóźniony rozwój mowy u małej bohaterki wymaga stałej terapii logopedycznej. Regularne spotkania z logopedą przynoszą już widoczne efekty i łagodzą nadwrażliwość oralną.

Maja Gajewska potrzebuje także rehabilitacji oczu, zez przeszkadza jej w skupieniu wzroku i wymaga od niej ciągłego noszenia okularów.  Choć zaburzenia, z jakimi zmaga się dziewczynka mocno ją ograniczają, nie traci ona pogody ducha. Stara się realizować swoje pasje,  kocha muzykę, lubi jazdę na rowerze, rymowanki i książeczki. Rodzice Mai starają się sprostać każdemu wydatkowi, jaki wiąże się z kosztami leczenia, ciężko jest jednak to wszystko zbalansować kiedy jedynym żywicielem rodziny jest ojciec. Mam każdego dnia sprawuje opiekę nad dziewczynką.

Możemy pomóc Mai w walce o lepszą przyszłość.

Wspólnie możemy zrobić więcej!