Amelia od urodzenia zadziwia wszystkich swoją siłą i zaradnością, mimo braku słuchu. Cały czas daje siebie wszystko, aby być coraz sprawniejszą. Prawdziwa bohaterka — podobnie jak wszyscy podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”!

Iwona Żochowska – Jabłońska:

Nawet z niewielkich kwot, które odpisujemy od podatku, zbierają się duże sumy na pomoc dzieciom. Ułatwia im to dostęp do specjalistów i daje możliwość korzystania z niezbędnych sprzętów rehabilitacyjnych, a co za tym idzie daje szansę na lepszy rozwój i samodzielność.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

WPŁAĆ

Mała Amelka od urodzenia pozna-je świat, używając jedynie czterech zmysłów. W wieku 9 miesięcy zdiagnozowano u niej głuchotę czuciowo–nerwową. Lekarze zwlekali z diagnozą bardzo długo, rodzice też nie wiedzieli, czy ich przypuszczenia są słuszne, gdyż malutka odwracała się w stronę dźwięku i gaworzyła. – Czuliśmy, że coś jest nie tak, jej zachowanie momentami również wskazywało na to, że ma problemy ze słuchem, ale jej gaworzenie i inne reakcje były mylące — opowiada pani Aleksandra, mama Amelki. Trzylatka trafiła pod opiekę Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, gdzie otrzymała wskazanie na wszczepienie implantu. Do momentu operacji dziewczynka nosiła aparaty słuchowe, które po-zwalały jej słyszeć w granicach 50 decybeli, wtedy pierwszy raz usłyszała rodziców. W 2019 roku Amelka przeszła operacje wszczepienia pierwsze-go implantu.— Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad implantami, niech nie czeka, to ogromne wsparcie, szczególnie dla małego dziecka — potwierdza mama dziewczynki. Widać było ogromny skok rozwojowy u Amelki w momencie, kiedy implant zaczął działać. Operacja na drugie ucho miała miejsce 5 lutego tego roku. — Pod skórę wszczepia się metalową płytkę z magnesem, za miesiąc jedziemy z córką do Wrocławia, aby uruchomić procesor — tłumaczy mama Amelki. — Dzięki temu jej słuch będzie wzmocniony

MAMA PIESZCZOTLIWIE NAZYWA AMELKĘ ROZRABIAKĄ. — WSZĘDZIE JEJ PEŁNO, JEST BARDZO ENERGICZNA I NIE USIEDZI W MIEJSCU — MÓWI Z UŚMIECHEM PANI ALEKSANDRA.

Amelka często gubi procesor, a raczej przyczepia się on do metalowych rzeczy, które omija, dlatego jeżeli mają możliwość, wybierają najbardziej jaskrawe kolory, aby móc go znaleźć, kiedy się odczepi. Panie w przedszkolu, do którego chodzi dziecko, są poinformowane, jak reagować, kiedy coś dzieje się z procesorem. Amelka sama również daje znać kiedy przestaje słyszeć.

Sprzęt, dzięki któremu dziewczynka słyszy, objęty jest 5-letnią gwarancją. Po tym czasie, za wymianę uszkodzonych części trzeba płacić po kilkaset zło-tych. Wraz z upływem gwarancji powinno też dojść do całkowitej wymiany urządzenia. Wówczas dziecko wpisywane jest na listę oczekujących, a dzieci czekają często na operację po kilka lat. Pozostaje jedynie opcja zapłacenia za operację. Na konsultacje i regulacje implantów dziewczynka jeździ z rodzicami do Wrocławia i Warszawy, tam odbywały się operacje. W przedszkolu w Węgorzewie oraz w poradni w Giżycku realizuje zajęcia w ramach WWR (Wczesne Wspomaganie Rozwoju). Jest pod opieką surdologopedy, logopedy, pedagoga i psychologa. Ze względu na krzywienie się nóżek bierze udział w rehabilitacji. Wizyty lekarskie, wyjazdy, wymiana baterii i ubezpieczenie procesorów generują duże koszty.

AMELKA UŚMIECHEM OBDAROWUJE KAŻDEGO, JEST BARDZO REZOLUTNA I AMBITNA. JEJ WIERNYM TOWARZYSZEM JEST STARSZY BRAT NATAN, KTÓRY BARDZO TROSZCZY SIĘ O SIOSTRZYCZKĘ.

Dziewczynka nie daje po sobie poznać, że zmaga się z niepełnosprawnością, często zadziwia bliskich swoją zaradnością. Dzięki środkom z jednego procenta rodzice są w stanie zapewnić Amelce odpowiednią opiekę, dzięki czemu może się rozwijać bez problemów.— Nawet z niewielkich kwot, które odpisujemy od podatku, zbierają się duże sumy na pomoc dzieciom. Ułatwia im to dostęp do specjalistów i daje możliwość korzystania z niezbędnych sprzętów rehabilitacyjnych, a co za tym idzie daje szansę na lepszy rozwój i samodzielność — mówi Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Anna Ciborowska

Ty też możesz użyć mocy jednego procenta, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.