Zuzia i Bartek to wesołe rodzeństwo, które dzielnie walczy z chorobami. Przed ich rodzicami stoi duże wyzwanie. Leczenie dziecka łączy się z ogromnymi wydatkami, a co dopiero dwójki. Wspólnie możemy im pomóc.

Iwona Żochowska – Jabłońska:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz jeden procent może wiele zmienić. Dzięki takiej formy pomocy zmieniliśmy i będziemy zmieniać losy naszych podopiecznych. Będę to powtarzać: Wspólnie możemy więcej.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

WPŁAĆ

Bartek to pogodny dwunastolatek, który odbywa z rodzi-cami częste podróże po różnych częściach Polski. Ostatnio regularnie odwiedza Kraków. Jednak nie są to podróże turystyczne, a takie, które ratują mu życie. Podopieczny Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” choruje na dziecięce porażenie mózgowe prawostronne, ma ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca. Chłopiec wymaga stałej opieki i rehabilitacji, w jego przypadku konieczne są licz-ne wizyty u lekarzy specjalistów: neurologa, kardiologa, poradni leczenia zeza, pedagoga, psychologa, logopedy i rehabilitanta. Dodatkowo co jakiś czas Bartek musi przechodzić kolejne zabiegi i operacje.

— BARTEK MUSIAŁ MIEĆ OPERACJE W KRAKOWIE NA ŚCIĘGNO ACHILLESA. ZA PÓŁ ROKU CZEKA GO KOLEJNA — TŁUMACZY PANI EMILIA, MAMA CHŁOPCA.

O chorobach nie da się za-pomnieć, są one nieodłącznym elementem życia chłopca i jego rodziny. Poza rehabilitacjami i wizytami u specjalistów swój czas Bartek najchętniej poświęca na pielęgnowanie i dbanie o swoje rybki. To nie jedyny miłośnik zwierząt w tym domu, uwielbia je też jego młodsza siostra Zuzia. Jednym z domowników jest też kot, a niedługo rodzina panuje przyjąć pod swój dach również psa. Oczy-wiście najbardziej nie mogą doczekać się go dzieci, które codziennie dopytują rodziców o nowego zwierzaka. Chociaż pomiędzy rodzeństwem czę-sto dochodzi do sprzeczek, to nie wyobrażają sobie życia bez siebie.

— WŁAŚNIE REMONTUJEMY ICH POKOJE, TROCHĘ TO TRWA, BO WIĘKSZOŚĆ PIENIĘDZY PRZEZNACZAMY NA REHABILITACJĘ. CHOCIAŻ NIE SĄ JESZCZE SKOŃCZONE, TO POJAWIŁY SIĘ PIERWSZE KŁÓTNIE. BRATEK NIE BYŁ ZBYT ZADOWOLONY, ŻE SIOSTRA MA WIĘKSZY POKÓJ, A ONA CHĘTNIE WYKORZYSTUJE TEN FAKT, ŻEBY SIĘ Z NIM DROCZYĆ — ŚMIEJE SIĘ PANI EMILIA.

Rodzina uwielbia też wspólne wyjazdy w góry, wspólnie potrafi ą przejść tysiące kilo-metrów. Oprócz wypoczynku takie wyjazdy to pewnego rodzaju forma rehabilitacji dla Bartka. Jednak to zdecydowanie za mało w walce o zdrowie chłopca.— W najbliższym czasie czeka nas duży wydatek. Mu-simy kupić gips syntetyczny, musimy mieć wózek ortopedyczny, bo Bartek będzie sześć tygodni w gipsie — daje mama chłopca.

Rodzice większość swoich pieniędzy wydają na regularną rehabilitację oraz na dojazdy do lekarzy specjalistów, którzy bardzo często przyjmują daleko od miejsca zamieszkania rodziny. Kolejne wydatki generuje ratowanie zdrowia Zuzi, młodszej siostry Bartka, która od 2020 roku również jest podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Gdy dziewczynka miała dwa latka lekarze wykryli u niej dziurę w serduszku. Od tamtej pory musi być pod stałą opieką kardiologa. Mama podkreśla, że leczenie dzieci jest kosztowne, ale nie ma innej drogi, bo nie ma czasu do stracenia. Tylko regularność spotkań może pomóc Bartkowi i Zuzi. Dlatego rodzice zmuszeni są również prywatnie korzystać z turnusów rehabilitacyjnych, ponieważ czas oczekiwania jest bardzo długi. Jest szansa, żeby po-móc rodzeństwu i innym cho-rym oraz niepełnosprawnym dzieciom. Zachęcamy wszystkich, aby jednym procentem wsparli Fundację „Przyszłość dla Dzieci”. To naprawdę nie-wielki wysiłek, który może realnie wpłynąć na czyjeś życie.

— WYDAJE MI SIĘ, ŻE TERAZ CORAZ WIĘCEJ OSÓB CHĘTNIE ANGAŻUJE SIĘ W POMOC INNYM,I PRZEKAZUJE SWÓJ JEDEN PROCENT. KIEDYŚ, JAK ZORGANIZOWAŁAM ZBIÓRKĘ NA LECZENIE SYNA, TO BYŁO MAŁE ZAINTERESOWANIE. TERAZ DUŻO OSÓB SIĘ ANGAŻUJE, DRUKUJE ULOTKI I O TYM MÓWI, CO UWAŻAM ZA BARDZO WAŻNE — DODAJE MAMA CHŁOPCA.

— Dokładnie, mówmy o tym jak najwięcej. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz jeden procent może wiele zmienić — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — Dzięki takiej formy pomocy zmieniliśmy i będziemy zmieniać losy naszych podopiecznych. Będę to powtarzać: Wspólnie możemy więcej.

Alicja Kowalczyk

Ty też możesz użyć mocy jednego procenta, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.