Amelka, Oliwka i Maciek dzielnie walczą z chorobami. Wspiera ich w tym mama chłopca, a babcia dziewczynek. Leczenie jednego dziecka łączy się z ogromnymi wydatkami, a co dopiero trójki. Wspólnie mozemy im pomóc.

Wspieramy dzieci w walce z ich chorobami już 18 lat. To doświadczenie sprawia, że wiemy, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Wiemy także, jak jej udzielać, aby pomagać mądrze — odpowiada Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. — Przekazując darowiznę lub oddając swój jeden procent podatku, możemy pomóc dzieciom w walce o zdrowie, a nierzadko i uratować komuś życie — dodaje.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

WPŁAĆ

Amelka, Oliwka i Maciek to trójka dzieci, którymi opiekuje się pani Marzanna z mężem. Jedenastoletni Maciek dzielnie towarzyszy rodzicom w opiece nad dziewczynkami, których jest… wujkiem. Jednak pani Marzanna zaznacza, że to nie ma znaczenia w codziennym życiu. — Na co dzień to nie ma znaczenia, przy tak niewielkiej różnicy wieku są dla siebie jak rodzeństwo i sami siebie tak właśnie traktują. Zresztą dziewczynki są z nami od małego — tłumaczy pani Marzanna.

NIESTETY OPRÓCZ WIĘZÓW KRWI SYMPATYCZNĄ TRÓJKĘ ŁĄCZY JESZCZE JEDNA RZECZ. WSZYSCY ZMAGAJĄ SIĘ Z RÓŻNYMI FORMAMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.

Najwięcej czasu i opieki wymaga młodsza dziewczynka. Trzyletnia Amelka jako pierwsza została podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Lekarze zdiagnozowali u niej autyzm oraz padaczkę, a to tylko niektóre ze schorzeń z którymi każdego dnia musi się mierzyć. Dziewczynka nie mówi, rodzina porozumiewa się z nią wyłącznie gestami. Uśmiech na twarzy najczęściej wywołuje u niej Myszka Mickey, której jest ogromną fanką. — Uwielbia tę bajkę, mogłaby oglądać ją godzinami. Staram się jej dostarczyć trochę koloru w życiu, chociażby przez kolorowe zabawki czy ubranka — śmieje się babcia dziewczynki.

Oliwia natomiast woli bawić się lalkami, uwielbia też przebierać się za postaci z bajek. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć, że ta uśmiechnięta kilkulatka zmaga się z tak wieloma schorzeniami. Dziewczynka cierpi na nietolerancję fruktozy. Aktualnie jest diagnozowana w kierunku upośledzenia. Natomiast Maciek, najstarszy z trójki, to wulkan energii. Nie usiedzi długo w jednym miejscu, wszędzie jest go pełno. Niestety również u niego zdiagnozowano autyzm. Grafik rodziny od rana do wieczora jest zapełniony spotkaniami z różnymi specjalistami. — Gdy pozwalają na to fundusze to idę z dziećmi również na zajęcia prywatnie. To duży wydatek, ale zdaję sobie sprawę, że dzięki temu będą lepiej funkcjonować. Staram się też ćwiczyć z nimi w domu, nawet kupiłam specjalne sprzęty. Jednak muszę przyznać, że to trudne. Czasem nie mam serca z nimi powtarzać ćwiczenia, gdy widzę na ich twarzy ból — tłumaczy pani Marzanna.

Najważniejsza w leczeniu dzieci jest regularna rehabilitacja, na którą rodzice przeznaczają najwięcej pieniędzy z budżetu domowego. Dlatego postanowili poprosić o wsparcie Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.— Muszę przyznać, że przez długi staraliśmy się radzić sobie sami. Jednak na dłuższą metę nie było to możliwe. Bardzo mi zależy, żeby zarówno syn jak i wnuczki mogły chodzić na rehabilitację. Chcę dla nich jak najlepiej — mówi kobieta.

Na szczęście jest szansa, żeby pomóc tym i innym podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Do końca kwietnia musimy złożyć zeznanie podatkowe. Wszystkich, którzy zostawili sobie ten obowiązek na ostatnią chwilę, namawiamy, aby wesprzeć jednym procentem Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.— Wspieramy dzieci w walce z ich chorobami już 18 lat. To doświadczenie sprawia, że wiemy, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Wiemy także, jak jej udzielać, aby pomagać mądrze — odpowiada Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. — Przekazując darowiznę lub oddając swój jeden procent podatku, możemy pomóc dzieciom w walce o zdrowie, a nierzadko i uratować komuś życie — dodaje.

Alicja Kowalczyk

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.