Ozdoby świąteczne w wersji zrób to sam, czemu nie? Igliwie, wstążki, bombki, szyszki i wiele innych elementów w odpowiedniej kompozycji tworzą piękne ozdoby, które wprawiają nas w świąteczny nastrój! Zróbcie je sami i poczujcie satysfakcje, to nic trudnego, instrukcje poniżej.

Ozdoba papierowa gwiazda:

Papierowa Gwiazda to ozdoba 2 w 1, pojedyncze elementy przypominające sopelki równie dobrze sprawdzają się jako ozdoba, w całości tworzą piękną gwiazdę, którą możesz zawiesić przy oknie lub na choince.   


Wykonanie:

Do jej wykonania potrzebujemy grubszy papier, nożyczki, przezroczystą taśmę klejącą i zszywacz do papieru. Kwadratową kartkę składamy po przekątnej na pół. Powstały trójkąt ponownie składamy na pół. Kartkę nacinamy w czterech miejscach tak, jak zaznaczono na zdjęciu.

betsypetsy.blogspot.comNastępnie ponacinaną kartkę rozkładamy. Taśmą klejącą sklejamy środkowe rogi. Potem odwracamy kartkę na drugą stronę i sklejamy dwa kolejne rogi. Ponownie odwracamy i powtarzamy czynność. Tak powstaje pierwsze z sześciu potrzebnych ramion.

betsypetsy.blogspot.com


Na koniec pierwsze trzy ramiona łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. W ten sam sposób łączymy kolejne trzy i zszywamy obie części. Na koniec zszywamy środkowe partie ramion. Możecie również wykorzystać pojedyncze elementy.

betsypetsy.blogspot.com

Świecące butelki

Świecąca butelka, to ozdoba z nutą zero waste. Wykorzystaj przedmioty z domowego otoczenia i tchnij w nie nowe  życie, a uzyskasz piękną ozdobę na świąteczny stół.

Wykonanie:

Do wykonania  świecącej butelki potrzebujemy  lampek choinkowych, które ciasno upychamy do wnętrza szklanej butelki z odzysku. Jeżeli nie chcemy, aby kabel w widoczny sposób wychodził przez szyjkę butelki, należy tuż przy denku wywiercić otwór i lampion gotowy

Bombki ażurowe

Bombki na choinkę nie tylko muszą być plastikowe czy szklane. Do stworzenia unikalnej bombki możesz wykorzystać również sznurek.

Wykonanie:

Do stworzenia ażurowej bombki, potrzebujemy: sznurka/nici, klej Wikol, baloniki i oliwkę kosmetyczną. Sznurek należy zanurzyć w kleju (jeśli jest zbyt gęsty, trzeba go rozcieńczyć np. z wodą). 

Nadmuchaj balonik, sznurek zanurz w rozcieńczonym kleju i oplataj wokół balonika. Pozostaw do wyschnięcia, następnie przebij balon i uformuj bombkę. Zawiąż wstążeczke i powies gotowa bombke na choinkę

Choinka na ścianę

Marzy Ci się choinka, ale brakuje Ci miejsca? My na to zaradzimy!

Wykonanie

Do przygotowania choinki na ścianę potrzebujecie sznurka, lampek, szyszek lub papierowych ozdób oraz haczyków przyklejanych do ściany. Stworzenie choinki zacznij od przyklejenia do podłoża mini haczyków (znajdziesz je w każdym sklepie budowlanym). Aby ułatwić sobie naklejanie haczyków, w odpowiedni kształt choinki możesz użyć taśmy malarskiej. Na haczyki zawieś sznurek oraz lampki choinkowe. Do sznurka doczep przygotowane ozdoby i choinka gotowa!

Do wspólnego tworzenia ozdób możesz zaprosić również maluchy. Niech kreatywność Was poniesie. A jeśli brakuje Wam na to czasu, to serdecznie zapraszamy do fundacyjnej grupy na facebooku. Tam możesz wylicytować piękne rękodzieła w ramach tegorocznej edycji Gwiazdki z Przyszłością i podarować małym podopiecznym UDANE święta!

Może cię również zainteresować: