Siedmioletnia Madzia z glejakiem czeka na naszą pomoc. Paweł Pszczółkowski, lekkoatleta z Olsztyna, pokona ultramaraton, żeby pomoc chorej dziewczynce

Skarbonka Paweł Pszczółkowski w zbiórce Uratujmy wzrok Madzi i dajmy jej szansę w walce z nowotworem!

5 377 zł z 4 000 zł

134%

  Madzia ma w głowie guza. Jest duży, nieoperacyjny. Żaden z lekarzy nie podejmie się jego wycięcia, bo to śmiertelne zagrożenie dla dziewczynki. Ten potwór uciska nerwy wzrokowe, przez co […]


Dramatyczną historię 7- letniej Madzi z Reszla opublikowaliśmy w październiku na łamach „Gazery Olsztyńskiej.” Dziewczynka ma glejaka.
Organizm małej Madzi nie reaguje na standardowe leczenie, aby móc wyzdrowieć pozostało jej jedynie leczenie eksperymentalne, które nie jest refundowane przez NFZ.


Nasi czytelnicy zaczęli wpłacać pieniądze na jej leczenie. Do pomocy przyłączył się także Paweł Pszczółkowski, lekkoatleta z Olsztyna.
— Niebawem pierwszy raz startuję w Ultramaratonie i postanowiłem dedykować każdy pokonany przeze mnie kilometr w tym biegu małej Madzi, która pomimo młodego wieku mierzy się z paskudnym nowotworem, którego szansę ma jedynie zwalczyć niestandardowe leczenie. Tylko że to leczenie kosztuje. To kwota 120 tysięcy, ale ona może pomóc uratować małą Magdę!


Paweł Pszczółkowski zawsze lubił łączyć pasję sportową z pomaganiem.  Jednak jego wrażliwość i empatia są jeszcze większe odkąd został tatą.  —  To wydarzenie zmieniło moje postrzeganie otaczającego mnie świata — twierdzi. —  Teraz jest mi jeszcze trudniej sobie wyobrazić, że dziecko musi stawić czoła wyzwaniu, które często okazałoby się ponad siły dorosłego człowieka.


O chorobie Madzi jej rodzice dowiedzieli się w 2017 r. podczas kontroli, rok później padła diagnoza: neurofibromatoza typ 1 (NF1) niezłośliwa. Guz uciska na nerwy, przez co wzrok Madzi pogarsza się i widzenie jest mocno ograniczone. Na lewe oko dziewczynka nie widzi wcale.  Od lutego 2020 przyjmuje również leki na zdiagnozowaną padaczkę.

Zapoznaj się z historią Madzi TUTAJ.