Filip urodził się z przepukliną oponowo – rdzeniową w odcinku lędźwiowym. W pierwszej dobie życia był operowany. Podczas kolejnych szczegółowych badań przeprowadzonych w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie i Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie u chłopca wykryto dodatkowo zespół Arnolda – Chiariego, nieprawidłowości w układzie moczowym, zaburzenia tarczycy, nadciśnienie tętnicze. U Filipa zdiagnozowano także stopy końsko – szpotawe. Druga i trzecia, obecna operacja dotyczy właśnie stopy, na której od nieprawidłowego ustawienia tworzą się bardzo trudne do gojenia odleżyny.

Chłopiec jest obecnie pod opieką Paley European Institute, najlepszej kliniki ortopedycznej, ale koszt operacji jest ogromny. Prowadzone są liczne zbiórki, ale do pełnej kwoty brakuje jeszcze bardzo dużo.

Filip to wesoły i wrażliwy chłopiec, marzy o grze w piłkę, uczęszcza do ogólnodostępnej szkoły i bardzo dobrze się uczy (mama otrzymuje listy gratulacyjne ze szkoły). Marzeniem chłopca jest zostać piłkarzem. Filip interesuje się piłką nożną, sam bardzo chętnie gra. Jego idolem jest Robert Lewandowski i Lionel Messi.

[b]Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Filipa – razem możemy więcej!!!