Do grona podopiecznych dołączył Filip. Nastolatek jest czwartym dzieckiem w rodzinie. Po urodzeniu nic nie wskazywało na jego późniejsze problemy. Chłopiec długo nie mógł stanąć na nogi, co zaniepokoiło mamę. Mając już starszego syna z MPD wzbudziło to obawy mamy. Niestety diagnoza się potwierdziła, że Filip choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Głównym problemem chłopca jest spastyczność kończyn, za którą idzie nieprawidłowy chód i deformacja kości. Zawsze będzie potrzebna rehabilitacja i sprzęt ortopedyczny, aby sprawność chłopca się nie pogarszała. Filip jest po trzech operacjach i po licznych seriach zajęć rehabilitacyjnych w Poznaniu. Chłopiec w tym roku potrzebuje specjalistycznych ortez, które są niezbędne,  by mógł odzyskać siły  po operacjach.

Mama chłopca nigdy do tej pory nie prosiła o pomoc, lecz wyjazdy i pobyt w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Poznaniu są bardzo kosztowne i wykraczają poza jej możliwości finansowe. Pani Teresa samotnie wychowuje jeszcze 10 siostrę Filipa. Pomoc w procesie rehabilitacji i opieka nad dziećmi uniemożliwiają jej podjęcie pracy. Mama podopiecznego bardzo by chciała, aby Filip miał możliwości szansę usamodzielnienia w takim stopniu ja jego 25-letni brat, który zmaga się z tym samym schorzeniem.

Wspólnie możemy pomóc Filipowi i jego mamie w walce o jego sprawność i samodzielność.