Dawid wraz z swoim  bratem bliźniakiem Wiktorem dołączył do grona naszych podopiecznych. Możesz im pomoc!

Słowami rodziców:
Gdy w lipcu 2018 roku na świecie pojawili się nasi synowie byliśmy przeszczęśliwi.Nasza radość nie trwała długo,cztery godziny po porodzie dowiedzieliśmy się, że Dawid ma zarośnięty przełyk i potrzebuje szybkiej operacji. Operacja  trwała 6 godzin ,to było najdłuższe sześć godzin . Powrót do domu, nauka karmienia i ogromny strach czy sobie poradzimy ,ale daliśmy radę. Gdy Dawid miał rok mogliśmy zacząć wprowadzać stałe pokarmy ,ale okazało się, że w miejscu łączenia przełyku robi się zwężenie i tak przez pół roku. Prawie co miesiąc jeździliśmy na poszerzanie,które odbywały się w znieczuleniu ogólnym.
Gdy udało się ogarnąć przełyk okazało się, że jest kolejny problem,Dawid nie reagował na swoje imię, nie łapał kontaktu wzrokowego,często się zawieszał i wpadał w złość,do tego brak mowy.
_
W kwietniu 2021 rok rodzice Dawida dostali diagnozę. U ich syna wystąpił niedosłuch obustronny umiarkowany i autyzm dziecięcy.  Chłopiec wymaga stałej i kompleksowej  opieki specjalistów, która generuje duże koszty.
Rodzice bliźniaków robią wszystko co w ich mocy by w przyszłości ich synowie mogli jak najlepiej funkcjonować. Niestety koszty związane z leczeniem są ogromne i nadwyrężają budżet rodzinny. Same dojazdy do specjalistów i to jakie koszty ze sobą generują są dla ich rodziców dużym wyzwaniem. Co więcej, dojazdy do przedszkola generują dodatkowe wydatki. Dlatego, że to przedszkole terapeutyczne znajduję się 20 km od miejsca zamieszkania.
Wspólnie możemy mu pomóc!