Przedstawiamy wam Kaję. Pierwsze symptomy choroby pojawiły się gdy miała 3 lata. T właśnie wtedy pojawiły się dwa łysych placki z tyłu głowy . Lekarze zaczęli podejrzewać u dziewczynki  łysienie plackowate.

Niedługo potem Kaja zachorowała na anginę. Po chorobie  wypadły jej wszystkie włosy. Po następnych badaniach  okazało się że dziecko przeszło mononukleozę. Rodzice otrzymali kolejną diagnozę wtedy otrzymaliśmy kolejną diagnozę łysienie całkowite (złośliwe) Kaja pozostaje pod opieką wielu specjalistów, w tym dermatologa.

Po upływie trzech miesięcy od podawania suplementacji włosy zaczęły jej odrastać . W ciągu roku włosy odrosły całkowicie (miała długie i grube włosy). Niestety radość rodziców z powodu powrotu dziecka do zdrowia nie trwała długo .

W wieku 5 lat Kaja zachorowała na ospę, po, której w ciągu dwóch miesięcy wypadły jej wszystkie włosy. Dziewczynka trafiła na kolejne badania . Ich wyniki potwierdziły,  że Kaja ma upośledzony układ odpornościowy . Mimo nieprawidłowych wyników dziecko nie otrzymało żadnych leków. Pomimo starań rodziców  i wysiłków włosy odrastają wolno ale córka  traci je przy drobnych infekcjach.

Obecnie Kaja ma 7 lat włosy już nigdy jej nie odrosły jak za pierwszym razem.  Na górze głowy jest praktycznie łysa , włosy ma tylko z tyłu głowy i po bokach.

Podopieczna  ma nastoletniego  brata Maćka, który uczy się w LO w Giżycku.

Pomóżmy Kai i jej rodzinie w walce o jej zdrowie!