Krzyś urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tyg. ciąży, ważąc zaledwie 500 g. W 4 miesiącu życia przeszedł operację laserową oczu, która miała za zadanie poprawić wzrok chłopca, który ucierpiał w wyniku powikłań wcześniaczych, to jednak nie uchroniło go od noszenia okularów. Nasz mały bohater cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz diplegie spastyczną, a także spadziectwo.

W wyniku choroby jego rozwój zatrzymał się na poziomie 3-letniego dziecka. Ponadto jego dłonie są bardzo osłabione i wymagają częstych masaży, a bez systematycznej rehabilitacji diplegia powoduje, że na jego ścięgnach tworzą się bolesne przykurcze.

Chłopiec jest pod opieką wielu poradni: neurologicznej, rehabilitacyjnej, okulistycznej, psychologicznej, psychiatrycznej oraz nefrologicznej ze względu na pomniejszoną lewą nerkę. Aby choroby Krzysia nie postępowały, 3 razy w tygodniu uczęszcza na rehabilitacje w poradni: masaże, krioterapia, fango. W pozostałe dni ćwiczy w domu lub na basenie, jeździ hipoterapie, do logopedy 2 razy w tygodniu i na zajęcia sensoryczne. Ma regularne wizyty u psychologa oraz terapię wzroku. Krzyś całym sercem kocha muzykę i śpiew, codzienne obowiązki nie powstrzymują go w spełnianiu pasji. Rodzice chłopca marzą o tym, aby ich syn był coraz sprawniejszy, starają się z całych sił wspierać chłopca, jednak ich budżet na wiele im nie pozwala.

Pomóżmy Krzysiowi w walce o lepszą przyszłość!