Lenka jest pogodną, rezolutną i śliczną młodą damą. W drugim roku życia, lekarze zdiagnozowali u dziecka cukrzycę insulinozależną (typu 1) oraz chorobę trzewną – celiakię. Początkowo dziewczynka „zaopatrzona” była w pompę – plecak z drenem i wkłuwaną igłą. Rodzice widząc mękę i cierpienie dziecka, nieprzespane noce, postanowili zakupić w Niemczech pompę insulinową „OmniPod”, co miesiąc zamawiane są z Niemiec specjalne wkłucia do pompy, bez niej sprzęt niemógłby działać. Dodatkowo posiada wbity w rękę czytnik glikemii który przekazuje rodzicom wynik poziomu cukru co 5 min.
Każde wyjście Lenki do szkoły jest pod ścisłą kontrolą rodziców.Lenka w związku z celiakią  jest na diecie bezglutenowej. Każdego dnia mama dziewczynki przychodzi do szkoły z posiłkami bezglutenowymi oraz z insuliną, którą dawkuje do pompy przy każdym posiłku Lenki.
Miesięczny koszt zakupu zestawów infuzyjnych do pompy, insuliny Humalog, pasków do glukometru, igieł do pomiaru glukozy, znacznie przekracza dochód rodziny, gdzie jedynym żywicielem jest tato dziewczynki.

Pomóżmy Lenie w jej leczeniu – razem możemy zdziałać cuda !!!