Przestawiamy wam Lenę. Ta urocza dziewczynka od urodzenia stawia czoła wielu chorobom.  Te schorzenia okazały by się trudnym przeciwnikiem nawet dla dorosłego człowieka. Lenka nie mówi i porozumiewa się z otoczeniem tylko za pomocą prostych gestów czy wskazań. Lena jest bardzo pogodnym dzieckiem, które zaraża wszystkich uśmiechem i lubi przebywać ze zwierzętami.

Dziewczynka na co dzień uczęszcza do przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szymanowie. Bierze udział w zajęciach z logopedii, hipoterapii oraz terapii integracji sensorycznej. Lenka została poddana leczeniu z zastosowaniem komórek macierzystych, które niestety nie przyniosło zamierzonych efektów. W zeszłym roku dziewczynka była na turnusie rehabilitacyjnym w Jantarze i obecnie czeka na ustalenie terminu rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Ameryce koło Olsztynka.

Marzeniem rodziców jest by Lenka mogła uczestniczyć w rehabilitacji w Międzynarodowym Instytucie dr Swietłany Masgutowej, co oczywiście wiąże się z dużymi kosztami, których rodzice nie mogą pokryć we własnym zakresie. Lenka pełnoletnią siostrę, Klaudię. Chociaż jedynym żywicielem rodziny jest tata, bo mama na co dzień opiekuje się Lenką. Sytuacja finansowa rodziny jest stabilna. To nie zmienia jednak faktu, że tylko żmudna i regularna terapia może poprawić codzienne funkcjonowanie Lenki, dlatego rodzice zgłosili się do naszej Fundacji.

Wspólnie możemy pomóc Lence!