Lenka urodziła się z wodogłowie, rozszczepem kręgosłupa oraz zdiagnozowanym zespołem Arnolda Archiego. Pomimo tych wad przy urodzeniu dziewczynka dostała 9 punktów w skali Apgar. O poważnych problemach zdrowotnych malutkiej Lenki rodzice dowiedzieli się podczas badania płci dziecka. Pomimo strasznej diagnozy lekarzy rodzice nie poddali się.
– W tym momencie po narodzeniu naszego skarba dziekujemy Bogu za to, że nie spełniły sią wszystkie diagnozy związne z Lenką. – mówią rodzice dziewczynki
Obecnie malutka Lenka jest już po kilku poważnych operacjach m.in. usunięciu przepukliny oponowo – rdzeniowej i wszczepieniu zastawki komorowo – otrzewnej oraz cystografii układu moczowego. Leczenie dziewczynki jest kosztowne, związane z dojazdami na rehabilitację, do poradni specjalistycznych w Giżycku, Olsztynie oraz w CZD w Warszawie oraz z zakupem leków. Dodatkowo aby możliwy był dalszy prawidłowy rozwój dziewczynki konieczne są wyjazdy na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z takimi wadami rozwojowymi.
Pomóżmy w laczeniu i rehabilitacji Leny…

Razem możemy zrobic więcej !