Poznajcie Marcelinę, która w tym roku dołączy ka do grona podopiecznych naszej Fundacji. Dziewczynka  od urodzenia wymaga szczególnej opieki, pomocy w procesie rozwojowym, który znacznie różnił się od dzieci w jej wieku. Najprawdopodobniej, Marcelina zawsze będzie potrzebowała dodatkowego wsparcia. Co więcej, Marcelina ze względu na stan zdrowia wymaga stałej i długotrwałej opieki medycznej. Wszystko dlatego, że u tej małej dziewczynki lekarze zdiagnozowali autyzm.

W rezultacie, u Marcelinki występują deficyty w sferze rozwojowej, zwłaszcza w zakresie psycho – fizycznym, emocjonalno-społecznej, komunikacyjnej oraz sprawności ruchowej. Ogromną pomocą dla tej małej wojowniczki na drodze do uzyskania jak najlepszej sprawności jest szeroko pojęta terapia w każdej sferze rozwojowej. Ten żmudny, trudny proces wymaga stałej obecności i dyspozycyjności rodzica. Ponadto,  wsparcia i pomocy w najmniejszych czynnościach i działaniach na rzecz tej małej bohaterki.

W roku szkolnym 2023/2024 poszła do przedszkola specjalnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Węgorzewie. Została tam objęta specjalistyczną pomocą i terapią, która znacznie może wpłynąć na wszechstronny rozwój i funkcjonowanie dziecka. Jednak jest to jedynie kropla w morzu potrzeb dziecka… Dlatego rodzice postanowili  zgłosić się do fundacji, po to by Marcelina miała szansę uzyskać jak najbardziej rozbudowaną terapię, po to by dać Marcelinie możliwość rozwijania się, niwelowania deficytów rozwojowych i szansy na w miarę normalne życie.

Wspólnie pomóżmy Marcelinie i jej rodzicom zawalczyć o dobrą przyszłość dla tej rezolutnej małej dziewczynki, po to by była jak najbardziej samodzielna, radosna i gotowa na różne wyzwania.

Pomóżmy!