Nadia jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 24 tygodniu ciąży. Jest pod stałą opieką specjalistów. Wymaga leczenia i rehabilitacji. Cierpi na retinopatię wcześniaczą. Mimo starań lekarzy i przeprowadzonej operacji laserowej nie udało się zachować sprawności lewego oka. Według specjalistów rokowania są bardzo złe. Może stracić wzrok.

Rodzice jednak się nie poddają i znaleźli specjalistę który podjąłby się operacji przyklejenia siatkówki oka, po której dziecko wprawdzie nie całkowicie, ale w dużym stopniu by widziało. Operację należy wykonać jak najszybciej, a jej koszt to 10 tys. złotych. Wizyty kontrolne to koszt 400 zł. Te wydatki znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców.
W lipcu 2016r.Nadia miała przeprowadzoną operację prawego oka. Niestety operacja się nie udała, siatkówka w tym oku całkowicie się odkleiła i Nadia na to oczko nie widzi.Lewe oko jest sprawne w 70% i Nadii musi nauczyć się widzieć tym okiem.Potrzebna jest terapia wzroku.Nadia jest pod opieką poradni neonatologicznej, neurologicznej, okulistycznej, pulmonologicznej, audiologicznej i rehabilitacyjnej.Wzrok i skrajne wcześniactwo bardzo opóźniają rozwój ruchowy Nadii.